|
|
Emery skal snakke med Martinez om VM-feiring Aston Villa-manager Unai Emery sa fredag at han vil ha en samtale med keeper Emiliano Martínez om feiringen som har terget på seg franske fotballtopper.
Argentina-keeperen har kommet med flere gjentatte stikk mot den franske hat trick-helten Kylian Mbappé etter at Argentina vant VM-finalen. Han stilte blant annet opp på seiersparaden i Buenos Aires med en babydukke med Mbappés ansikt påklistret.
Den franske fotballpresidenten Noël Le Graët er lite imponert over oppførselen og uttalte tidligere fredag at han har igangsatt «ulike prosedyrer» mot Martinez, uten å ville gå mer konkret inn på hva det innebærer.
Hans manager i Aston Villa, Emery, vil snakke Martinez om opptrinnet.
– Det er noen ganger vanskelig å kontrollere deg når du har mye følelser. Jeg vil snakke med ham i neste uke om noen feiringer. Vi er veldig stolte av ham, sa Emery.
Frankrikes idrettsminister Amelie Oudea-Castera lot seg også irritere av Martinez.
Hun har uttalt at hun kan komme til å kontakte sin argentinske motpart på grunn av den «vulgære» håningen av Mbappé av noen argentinske fans i Buenos Aires.
– Jeg synes alt dette er ganske ynkelig, sier Oudea-Castera, ifølge Reuters.
(©NTB) |
Publisert: 21:50 23-12-2022 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 23-12-2022 klokken 21:50. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/emery-skal-snakke-med-martinez-om-vm-feiring-1.16232858 Artikkelen har til nå hatt 194 visninger og 3 klikk.
|
|
|