|
|
Birk Ruud vant for tredje år i Laax: – Et varselskudd før OL Friskikjører Birk Ruud gikk til topps i slopestyle i verdenscupen igjen i Laax. De norske utøverne dominerte i Sveits.
Det var første deltakelse i verdenscupen i slopestyle for Ruud denne sesongen. Ruud vant med ett poeng foran Matej Svancer fra Østerrike.
– Det er fantastisk. Det har vært en veldig fin uke, og jeg har kost meg med skikjøringen, sier Ruud til NTB.
Ruud er regjerende verdensmester i slopestyle. I forrige OL vant han gull i big air.
Evan McEachran fra Canada endte på tredjeplass, men bak ham var det nordmenn «overalt» på resultatlisten.
Sebastian Schjerve ble nummer fire, mens Vebjørn Gråberg kom på 6.-plass. Tormod Frostad ble nummer ni.
– Dette er et varselskudd før OL i Italia, sier sportssjef Christoffer Scach.
– Kult å ha fire gutter i finalen, hvor alle har mulighet til å komme opp på topplasseringer. Birk er som vanlig en maskin og leverer en vill prestasjon med tre strake her, fortsetter han.
OL starter 6. februar. Friskikjørerne skal i aksjon i Livigno. (NTB) |
Publisert: 16:41 17-01-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 17-01-2026 klokken 18:06. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/birk-ruud-vant-for-tredje-ar-i-laax_-_-et-varselskudd-for-ol-1.17732034 Artikkelen har til nå hatt 1 visninger og 0 klikk.
|
|
|