|
|
Idrettsforbundet sa nei til E-sportforbundet – blir ikke opptatt som medlem i 2025 Dermed blir ikke søknaden fra E-sportforbundet fremmet til behandling på idrettstinget i slutten av mai. Det ble kjent da idrettsforbundet orienterte pressen torsdag etter forbundets siste styremøte.
Ifølge Norges Idrettsforbund oppfyller ikke E-sportforbundet kravene til opptak med følgende begrunnelse:
* Søker åpner for at kommersielle aktører kan være medlem.
* Søker har ikke dokumentert sine medlemstall.
* Det er uklart hvilket behov forbundet fyller, og opptak anses ikke å sikre en god utnyttelse av idrettens ressurser.
* Mange etiske utfordringer knyttet til søkers hovedaktivitet/spill.
Søknaden om opptak som særforbund fra Norges Karateforbund blir heller ikke fremmet for behandling på idrettstinget. Norges Karateforbund søkte om opptak i 2023 og fikk avslag også den gangen. Siden den gang sier Norges Idrettsforbund at det ikke har vært noen dialog med karateforbund om opptak.
Idrettsforbundet understreker at de ønsker å tilrettelegge for dialog slik at de nevnte forbundene kan bli vurdert tatt opp og få sine eventuelle nye søknader behandlet på senere idrettsting.
(NTB) |
Publisert: 08:20 03-04-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 03-04-2025 klokken 11:04. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/idrettsforbundet-sa-nei-til-e-sportforbundet-_-blir-ikke-opptatt-som-medlem-i-2025-1.17368357 Artikkelen har til nå hatt 266 visninger og 9 klikk.
|
|
|