|
|
Klopp kritiserer Liverpool-fansen Jürgen Klopp kritiserer Liverpool-fansen som buet på Trent Alexander-Arnold. Høyrebacken avslo kontraktforlengelse og forlater klubben gratis i sommer.
Alexander-Arnold er født i Liverpool og vært i klubben siden han var seks år. Nylig bekreftet Alexander-Arnold at han forlater Liverpool når kontrakten utløper ved sesongslutt.
Hans neste klubb får ham vederlagsfritt, og mye tyder på at det blir Real Madrid. Det har skapt sinne og frustrasjon i Liverpools supportermiljø.
Da høyrebacken kom inn som innbytter i 2-2-kampen mot Arsenal var det mange på Anfield som buet.
– Jeg så kampen da han kom inn på banen, og jeg hørte buingen. Jeg er gammel, så det kunne være hørselen min. Derfor skrudde jeg opp volumet og sa «Det er buing», sa Klopp ifølge nyhetsbyrået DPA og fortsatte:
– Jeg trengte ti sekunder til for å innse det, og så skrudde jeg av TV-en. Jeg kunne ærlig talt ikke vært mer skuffet i det øyeblikket. Dette er ikke oss, 100 prosent.
Klopp forlot i fjor Liverpool etter ni år som manager i klubben.
(©NTB) |
Publisert: 11:22 24-05-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 24-05-2025 klokken 11:22. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/klopp-kritiserer-liverpool-fansen-1.17430565 Artikkelen har til nå hatt 1 visninger og 0 klikk.
|
|
|