| 
 
 
 
 |  | 
 
 | | Ruud falt på verdensrankingen – Budkov Kjær med karrierebeste Tennisstjernen Casper Ruud faller ned til 13.-plass på den oppdaterte ATP-rankingen, mens Nicolai Budkov Kjær er inne blant de 200 beste spillerne i verden for første gang.
Ruud falt en plass på mandagens ferske verdensranking.
Snarøya-mannen gjorde comeback i Gstaad Open etter et skadeavbrekk tidligere i juli, men vant kun en kamp i turneringen før han røk i kvartfinalen.
Nordmannen har levert mange skuffende turneringsprestasjoner i 2025-sesongen, til tross for at han vant sitt største trofé i karrieren i Masters-turneringen i Madrid denne våren. Han har samtidig trøblet med en skade han pådro seg i Roland-Garros.
Tennistalentet Budkov Kjær (18) gikk til topps i Challenger-turneringen i finske Tampere og gjorde et nytt rankinghopp. Han er nå den 187. beste spilleren i verden.
Plasseringen vil også kunne gi gode muligheter for å få plass i kvalifiseringen til US Open i august.
Kjær tok nylig karrierens første seier på ATP-touren da han beseiret brasilianske Thiago Monteiro i 1. runde i ATP 250-turneringen i svenske Båstad. (NTB)
 | | 
 Publisert: 07:30 28-07-2025
 Kilde: NRK
 
 Les hele saken hos
 |  | 
 | 
 | 
 Artikkelen tilhører kategorien:
 Artikkelen ble indeksert den 28-07-2025 klokken 09:48.
 Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/ruud-falt-pa-verdensrankingen-_-budkov-kjaer-med-karrierebeste-1.17507435
 Artikkelen har til nå hatt 48 visninger og 2 klikk.
 
 
 
 
 
 
 |  | 
 
 
 
 
 |