|
|
Fredrikstads keeperkrise er avverget Fredrikstad har stått uten keeper, men har nå signert Martin Børsheim fra Brann.
Børsheim står med to kamper for Brann i år, men har spilt mest for Brann 2 i 3. divisjon. Han har også flere kamper for aldersbestemte landslag, og holdt nullen for Norges U21-landslag så sent som i juni.
Fredrikstad solgte førstekeeper Jonathan Fischer til Metz i sommer. Erstatteren, Valdemar Birksø, ble skadet etter første kamp i klubben. Derfor måtte FFK hente nok en keeper, som altså ble Martin Børsheim.
Østfold-klubben spiller torsdag sin første kamp i en Uefa-turnering siden 2009. Da kommer danske Midtjylland på besøk i kvalifiseringen til Europaligaen. |
Publisert: 07:36 06-08-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 06-08-2025 klokken 10:28. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/fredrikstads-keeperkrise-er-avverget-1.17518150 Artikkelen har til nå hatt 27 visninger og 5 klikk.
|
|
|