|
|
Hovland henger med i toppen etter ny god dag En ny sterk runde gjør at Viktor Hovland fortsatt er i toppen etter dag to av den andre runden i PGA-sluttspillet i golf.
Hovland gikk dag to på 68 slag. Totalt er han på delt 8. plass med ni slag opp til ledende Robert MacIntyre.
Viktor Hovlands formkurve fortsetter å peke oppover. Etter åpningsrunden i den andre turneringen på PGA-sluttspillet lå han på delt 4. plass etter en 67-runde.
Hovland står med én turneringsseier denne sesongen og er nummer 28 på sesongrankingen.
De 70 beste fikk innpass i den første sluttspillturneringen, mens de 50 beste er med i den andre.
Når Tour Championship avslutter den ordinære PGA-sesongen neste uke, er det bare de 30 beste gjennom sesongen som får delta. Det legger press på mange i feltet.
(NTB) |
Publisert: 06:43 16-08-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 16-08-2025 klokken 09:22. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/hovland-henger-med-i-toppen-etter-ny-god-dag-1.17530335 Artikkelen har til nå hatt 17 visninger og 0 klikk.
|
|
|