|
|
Sola knust av «norske» Odense – venter fortsatt på seier i mesterligaen Sola ble knust 25-40 av de norskpregede gjestene fra Odense. Rogalendingene har fortsatt ikke vunnet i mesterligaen.
Det danske laget stilte med hele seks norske spillere i troppen, og de gjorde det tungt for hjemmelaget.
Tina Abdulla, Helene Fauske, Maren Aardahl, Ragnhild Valle Dahl, Ingvild Kristiansen Bakkerud og Thale Rushfeldt Deila spiller alle i den danske klubben.
Til pause sto det hele 20-14 i favør gjestene, hvorav elleve av målene var scoret av norske spillere.
Andre omgang var ikke særlig mye bedre for hjemmelaget. Resultatet ble til slutt 25-40. Valle Dahl endte med åtte scoringer, mens Fauske scoret sju mål.
Sola ligger sist i gruppe B i mesterligaen med ett poeng. Etter ti kamper er fasiten ett uavgjort og ni tap. De er så langt det eneste laget i turneringen som ikke har vunnet en kamp. (NTB) |
Publisert: 18:04 17-01-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 17-01-2026 klokken 20:06. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/sola-knust-av-_norske_-odense-_-venter-fortsatt-pa-seier-i-mesterligaen-1.17732148 Artikkelen har til nå hatt 1 visninger og 0 klikk.
|
|
|