|
|
Elverum klar for cupspillet i europaligaen håndball etter viktig seier Elverum slo danske SAH Aarhus 31-24 i europaligaens hovedrunde tirsdag og er klar for cupspillet i turneringen.
Elverum har nå slått alle de tre andre lagene i sin gruppe en gang hver. Etter at Porto senere tirsdag slo Granollers i en jevn kamp, er tre lag likt på seks poeng og klare for cupspillet.
Elverum er med for fullt i kampen om gruppeseier, som vil gi direkte kvartfinaleplass. Laget avslutter om en uke med bortekamp mot allerede utslåtte Granollers, som ble slått 37-28 hjemme.
Elverum holdt følge med SAH Aarhus i en god stund i bortekampen, men måtte se seg slått 32-25 til slutt. Tirsdag kom Elverum under 0-1 i egen hall, men vendte til 2-1-ledelse og lå aldri under igjen.
Hjemmelaget var oppe i tre måls ledelse på 7-4 og fire på 13-9 etter 20 minutter. Ved pause sto det 16-14.
Elverum rykket tidlig i den andre omgangen, og gjestene fikk aldri kontakt igjen. Elverum revansjerte sjumålstapet i Danmark med sjumålsseier og scoret også ett bortemål flere enn danskene fikk tirsdag.
Kevin Gulliksen og Peter Lukacs var toppscorere for Elverum tirsdag med seks mål hver.
Gruppevinnerne i hovedrunden går rett til kvartfinale, mens toerne og treerne går til første utslagsrunde. Bare tabelljumboene ryker ut, og Granollers er med to poeng dømt til sisteplass.
(©NTB) |
Publisert: 21:24 03-03-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 03-03-2026 klokken 22:45. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/elverum-klar-for-cupspillet-i-europaligaen-handball-etter-viktig-seier-1.17793529 Artikkelen har til nå hatt 1 visninger og 0 klikk.
|
|
|