|
|
Ruud røk for verdensener Alcaraz Norges tennisess Casper Ruud måtte gi tapt for superstjernen Carlos Alcaraz i 4. runde av storturneringen Indian Wells.
Ruud tapte med sifrene 1-6, 6-7 (7-2).
Spanske Alcaraz er i forrykende form. Han topper verdensrankingen og vant sin 15. strake kamp på ATP-touren. Han kommer fra en sesong med 71 seirer og kun ni tap. Det ga ham åtte titler.
Ruud var sjanseløs i første sett og tapte 1-6. Andre sett var langt jevnere og måtte avgjøres på tiebreak. Den vant spanjolen 7-2 - og dermed kampen.
Oppgjøret var Ruuds sjuende mot Alcaraz i ATP-sammenheng, og nordmannen står igjen med én seier. Den kom i ATP-sluttspillet i 2024.
Det var åttende gang Ruud fikk måle krefter mot en verdensener. Hans eneste seier var mot Novak Djokovic i Monte Carlo i 2024.
Konkurransen i Indian Wells er på ATP 1000-nivå. Det er kun de fire Grand Slam-turneringene som rangeres høyere, og turneringen i California regnes av mange som «den femte Grand Slam».
Nå venter en ny Masters 1000-turnering i Miami.
(©NTB) |
Publisert: 23:38 11-03-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 12-03-2026 klokken 02:26. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/ruud-rok-for-verdensener-alcaraz-1.17805502 Artikkelen har til nå hatt 2 visninger og 0 klikk.
|
|
|