|
|
Tidligere verdensener bøtelagt igjen – smadret racketen sju ganger Daniil Medvedev (30) må nok en gang punge ut etter et raseriutbrudd på tennisbanen.
Russeren slo nylig racketen sju ganger i grusen underveis i et ydmykende tap i storturneringen Monte-Carlo Masters. Nå straffes han med en bot på 7000 euro, som tilsvarer 66.000 kroner.
Publikum ropte og hoiet hver gang Medvedev traff bakken. Racketen ble så ødelagt at han fikk plass til å kaste den i åpningen på en søppelbøtte.
Etterpå fikk han en advarsel av dommeren. 30-åringen røk for italieneren Matteo Berrettini med settsifrene 0-6, 0-6.
Medvedev er kjent for å vise følelser når det butter, og ofte går det utover racketen. I fjor ble den tidligere verdenseneren bøtelagt for sinneutbrudd i både Australian Open (720.000 kroner) og US Open (400.000 kroner).
I dag er han nummer ti på ATP-rankingen. (NTB) |
Publisert: 19:11 13-04-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 13-04-2026 klokken 22:07. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/tidligere-verdensener-botelagt-igjen-_-smadret-racketen-sju-ganger-1.17845501 Artikkelen har til nå hatt 6 visninger og 1 klikk.
|
|
|