|
|
Messi blir kaptein i sitt siste VM Selv om det uklart når Lionel Messi er tilbake på banen etter en smell i en MLS-kamp, er han tatt ut i den argentinske VM-troppen som kaptein. Det ble klart da landslagssjef Lionel Scaloni presenterte sin 26 mann store tropp.
Dette blir 38-åringens sjette verdensmesterskap, og dermed får han rekorden alene. Antonio Carbajal (Mexico), Lothar Matthäus (Tyskland) og Cristiano Ronaldo (Portugal) står med fem VM-deltakelser.
Messi måtte gå av banen i det 73. minutt under Inter Miamis kamp mot Philadelphia Union forrige helg. Da var det uvisst om han hadde pådratt seg noen skade.
– Etter ytterligere medisinske undersøkelser mandag er den foreløpige diagnosen en overbelastning forbundet med muskeltretthet i venstre lårbakmuskel, het det i en uttalelse fra klubben.
Landslagssjef Scaloni har denne uken tonet ned alvorligheten av skaden.
Utenom Messi-uttaket var det utelatelsen av Real Madrids Franco Mastantuono som preget laguttaket torsdag. 18-åringen regnes som et av de største talentene i argentinsk fotball.
Tittelforsvarer Argentina er i gruppe J i VM og har åpningskamp mot Algerie natt til 17. juni norsk tid.
(NTB) |
Publisert: 06:43 29-05-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 29-05-2026 klokken 06:43. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/messi-blir-kaptein-i-sitt-siste-vm-1.17900815 Artikkelen har til nå hatt 3 visninger og 0 klikk.
|
|
|