|
|
New York Knicks tok etterlengtet NBA-tittel Jalen Brunson leverte en ellevill kamp da New York Knicks vant NBA-sluttspillet for første gang siden 1973.
Knicks seiret med 94-90 i bortekampen i Texas og vant med det finaleserien 4-1. Brunson sto for 45 av New York-lagets poeng i den avgjørende kampen.
– Dette er en av de største prestasjonene i en finalekamp i NBA. Det er oppe med Michael Jordan, Larry Bird og LeBron James, sa Max-kommentator Frederik Gnatt om Brunson.
Knicks har ikke blitt NBA-mester siden 1973. Siden det har Knicks gått på seks finaletap, sist i 1999, da det ble nederlag for nettopp Spurs.
(©NTB) |
Publisert: 03:58 14-06-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 14-06-2026 klokken 06:03. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/new-york-knicks-tok-etterlengtet-nba-tittel-1.17920254 Artikkelen har til nå hatt 2 visninger og 0 klikk.
|
|
|