|
|
Djokovic trakk seg med skade – buet av banen Den serbiske tennisstjernen Novak Djokovic ga seg med skade mot Alexander Zverev i semifinalen av Grand Slam-turneringen Australian Open.
Djokovic hadde tydelige smerter i lysken da han slo Carlos Alcaraz i kvartfinalen tirsdag, og i fredagens semifinale sa det stopp etter at han tapte det første settet i tiebreak.
Da Djokovic forlot arenaen i Melbourne, kunne man høre både buing og applaus fra tilskuerne.
– Vær så snill, folkens. Ikke bu på en spiller som blir skadet, sa Zverev i seiersintervjuet ute på banen.
– Jeg vet at alle har betalt for billettene, men Djokovic har gitt alt han har for denne sporten de siste 20 årene. Han har vunnet denne turneringen med strekk i magen og hamstringen. Vis litt kjærlighet, fortsatte tyskeren.
I søndagens finale møter Zverev enten den italienske verdenseneren Jannik Sinner eller amerikanske Ben Shelton. |
Publisert: 05:22 24-01-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 24-01-2025 klokken 07:31. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/djokovic-trakk-seg-med-skade-_-buet-av-banen-1.17220749 Artikkelen har til nå hatt 85 visninger og 6 klikk.
|
|
|