|
|
Blikra på pallen i sesongåpningen Erlend Blikra måtte åpne fra front i Trofeo Ses Salines, men leverte en meget god spurt og var nær ved å vinne det spanske éndagsrittet.
På de siste meterne måtte han se at Marijn van den Berg og Anthony Turgis akkurat kom seg forbi, mens Blikra ble nummer tre.
Det norske Uno-X-laget hadde også forhåpninger til Søren Wærenskjold i massespurten, men mandalitten havnet bak en skvis inne på de siste kilometerne og var derfor ikke i en posisjon til å kjempe om en topplassering på slutten.
I et intervju vist på Eurosport Norge, forteller Blikra at planen var at han skulle kjøre opptrekk for Wærenskjold, men at de måtte stokke om på planene helt på slutten.
– Spurten ble litt for lang. Hvis jeg hadde hatt Søren på hjulet, så tror jeg det hadde vært perfekt, sier Blikra. |
Publisert: 15:02 30-01-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 30-01-2025 klokken 16:18. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/blikra-pa-pallen-i-sesongapningen-1.17240075 Artikkelen har til nå hatt 34 visninger og 48 klikk.
|
|
|