|
|
Carlsen klar for kvartfinale i Paris: – Skuffende ikke å ende først Magnus Carlsen vant bare to av de fem siste innledende partiene i Grand Slam-turneringen i freestylesjakk i Paris.
Nordmannen er likevel klar for kvartfinale ettersom han ble nummer to med 8,5 poeng etter de to innledende dagene i Paris. Det er de åtte beste som tar seg videre i Grand Slam-turneringen.
– Det er selvfølgelig litt skuffende å ikke ende først til slutt, men jeg har gjort en god turnering og kan ikke være misfornøyd, sa Carlsen til TV 2.
Russiske Jan Nepomnjasjtsjij topper tabellen foran Carlsen, til tross for at de er likt på poeng. Der er det de fire beste spillerne som får velge sin motstander blant de fire neste på resultatlisten.
I tillegg er også Maxime Vachier-Lagrave, Arjun Erigaisi, Nodirbek Abdusattorov, Hikaru Nakamura, Vincent Keymer og Fabiano Caruana klar for kvartfinale i turneringen.
– Vi får se (hvem jeg velger). Det har jeg ikke tenkt på, jeg har ikke tatt et valgt, sa Carlsen. |
Publisert: 16:17 08-04-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 09-04-2025 klokken 19:06. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/carlsen-klar-for-kvartfinale-i-paris_-_-skuffende-ikke-a-ende-forst-1.17375765 Artikkelen har til nå hatt 105 visninger og 9 klikk.
|
|
|