|
|
Ulrikke Eikeri ute av Wimbledon Tennisspiller Ulrikke Eikeri og doublepartneren Makoto Ninomiya røk ut av 1. runde i Grand Slam-turneringen Wimbledon.
Det ble tap for den australske duoen Kimberly Birrell og Maya Joint med 1-2 i sett: 3-6, 7-5, 2-6.
Kampen ble utsatt i to timer på grunn av regn. Da det omsider kom i gang, tok australierne kommandoen og vant etter et sett som inneholdt hele seks servebrudd.
Hun tok seg til semifinale i partennis i Wimbledon i fjor med den argentinske makkeren Maximo Gonzalez. Hun deltar også der i år, denne gangen med franskmannen Fabien Reboul.
På herresiden er det ingen norske representanter i hovedturneringen. Casper Ruud er ute med skade, mens Nicolai Budkov Kjær og Viktor Durasovic røk ut i kvalifiseringen.
(NTB) |
Publisert: 14:54 02-07-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 02-07-2025 klokken 17:06. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/ulrikke-eikeri-ute-av-wimbledon-1.17478706 Artikkelen har til nå hatt 5 visninger og 0 klikk.
|
|
|