|
|
Den tidligere tyske verdensmesteren Frank Mill er død Den tidligere fotballangriperen Frank Mill gikk bort tirsdag. Han var med å vinne VM med Vest-Tyskland i 1990.
Det tyske fotballforbundet (DFB) opplyser om dødsfallet i en uttalelse. Mill ble 67 år gammel.
Ifølge flere medier fikk Mill et hjerteinfarkt i mai i Milano i Italia. Tilstanden hans har vært kritisk i etterkant.
Mill var en målfarlig angriper gjennom fotballkarrieren sin. Det ble 123 mål i Bundesliga og 87 mål i 2. Bundesliga.
Han vant den tyske cupen med Dortmund i 1989 og var i finalen i Uefa-cupen i 1993.
Dortmunds president, Reinhold Lunow, omtaler Mill som «en av sine helter» i en uttalelse på klubbens nettside.
– Uten Frank Mill ville ikke Borussia Dortmund ha vunnet cupen i 1989, og vi ville ikke vært der vi er i dag, sier Lunow.
Mill spilte 17 landskamper for Vest-Tyskland. Han var en del av det vesttyske landslaget som vant VM i 1990 i Italia. Den tidligere angrepsprofilen deltok også i OL i 1984 og 1988 for Vest-Tyskland. (NTB) |
Publisert: 06:10 06-08-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 06-08-2025 klokken 08:28. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/den-tidligere-tyske-verdensmesteren-frank-mill-er-dod-1.17518006 Artikkelen har til nå hatt 18 visninger og 0 klikk.
|
|
|