|
|
Solbakken med Nusa-oppdatering: – Er under press Antonio Nusa pådro seg et brudd i armen for drøye to uker og ble deretter operert. Landslagssjef Ståle Solbakken er likevel ganske optimistisk med tanke på den viktige VM-kvalifiseringen mot Israel 11. oktober.
– Han har trent i en uke nå. Han fikk 10-12-15 minutter i helgen, og trener for fullt denne uken her, sier Solbakken på tirsdagens pressekonferanse.
I helgen møter 20-åringens klubb, Leipzig, Borussia Dortmund på bortebane.
– Han (Nusa) er under press fra Andreas Schjelderup, Oscar Bobb, Aron Dønnum, så han må vise på trening, for vi har en treningsuke, at han er i «hoppla», sier Solbakken, og fortsetter:
– Det var ikke alt han gjorde forrige kamp som var like bra som den han gjorde forrige samling, men når han er i «hoppla» er det ingen som er bedre enn ham. |
Publisert: 11:42 30-09-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 30-09-2025 klokken 14:05. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/solbakken-med-nusa-oppdatering_-_-er-under-press-1.17592029 Artikkelen har til nå hatt 27 visninger og 0 klikk.
|
|
|