|
|
Potter ansatt som svensk landslagssjef: – Utrolig inspirert Engelskmannen Graham Potter (50) erstatter Jon Dahl Tomasson som sjef for Sveriges landslag i fotball.
Det opplyser Sveriges Fotballforbund.
– Jeg er svært ydmyk overfor oppdraget, men også utrolig inspirert. Sverige har fantastiske spillere som ukentlig leverer i verdens beste ligaer. Jobben min blir å skape forutsetninger slik at vi som lag leverer på høyeste nivå for å ta Sverige til VM neste sommer, sier Potter.
Sverige står med bare ett poeng på fire kamper og må gjennom playoff neste vår i jakten på VM-billett.
Potter ble tidligere i høst fjernet som West Ham-manager i Premier League. Etter at Tomasson mistet Sverige-jobben, lanserte Potter seg selv som erstatter.
– Jeg har følelser for Sverige. Jeg elsker landet, og jeg elsker svensk fotball. Jeg har mye å være takknemlig for overfor svensk fotball. Så ja, det ville vært en fantastisk mulighet for meg, sa Potter til Fotbollskanalen.
Nå er det klart.
Det var i Sverige at Potter fikk et trenernavn. Han ledet Östersund til et uventet cupgull og tok senere laget langt i europaligaen. (NTB) |
Publisert: 06:34 20-10-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 20-10-2025 klokken 08:52. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/potter-ansatt-som-svensk-landslagssjef_-_-utrolig-inspirert-1.17618666 Artikkelen har til nå hatt 20 visninger og 0 klikk.
|
|
|