|
|
Intens brødreduell om NM-gullet – storebror spurtslo lillebror Einar Lurås Oftebro nedkjempet sin mer meritterte lillebror Jens i kampen om søndagens NM-gull i kombinert på Beitostølen.
Den yngste av Lurås Oftebro-brødrene innledet sesongåpningshelgen med NM-gull i kompaktøvelsen lørdag. Dagen derpå ble det storebror som kunne juble høyest for NM-triumf i Gundersen-formatet.
Ut fra start på 10-kilometeren hadde Einar 40 sekunder tilgode på Jens i brødreduellen. Den luka var tettet foran de siste 2,5 kilometerne.
I spurten var det storebror som var best.
– Det er gøy å slå Jens, det er ikke så ofte jeg gjør det, så det var artig. Er det en mann man ikke vil at skal jakte bak, er det Jens. Han går sånn irriterende jevnt. Jeg innså på tredjerunden at jeg kom til å bli tatt igjen, da var det bare å lade krefter Er det en ting jeg fortsatt har på Jens, så er det at jeg er litt rappere i en spurt, sier storebror Oftebro til NRK.
Han var til slutt 1,6 sekunder foran lillebror. Bronsemedaljen gikk til Aleksander Skoglund. |
Publisert: 09:36 23-11-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 23-11-2025 klokken 11:27. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/intens-brodreduell-om-nm-gullet-_-storebror-spurtslo-lillebror-1.17664161 Artikkelen har til nå hatt 2 visninger og 0 klikk.
|
|
|