|
|
Drømmescoring av Diallo før Kamerun slo tilbake Elfenbenskysten og Kamerun er to lag med stolte tradisjoner i afrikansk fotball. Søndag kveld møttes de to lagene i Marrakech.
Det var de oransje som kunne juble først. Kort tid etter at det de trodde var ledermålet ble avvinket av dommertrioen, tok Amad Diallo saken i egne hender:
Fra 18 meter curlet han ballen i hjørnet:
– Han bare bøyer den opp i motsatt kryss. Fantastisk spill, fantastisk scoring av Elfenbenskysten, kommenterte Stig Torbjørnsen i sendingen på VGTV.
– Han kan virkelig bli en av turneringens store spillere, Amad, la Jørn Sundby til.
Diallo avgjorde oppgjøret mot Mosambik tidligere i Afrika-mesterskapet.
Det så lenge lyst ut også i kveld. Men «Løvene fra Kamerun» slo tilbake.
Avslutningen fra Christian Kofane gikk via foten til Ghislain Konan – derfra dalte den i en perfekt bue over målvakt Yahia Fofana og inn i nettmaskene.
– Den der mener jeg er utagbar for keeper, kommenterte Torbjørnsen.
Det var en kamp som bølget fram og tilbake, men flere mål ble det ikke i oppgjøret.
Begge lag står med fire poeng og 2-1 i målforskjell etter de to første innledende kampene. Hvem som vinner Gruppe F avgjøres når Elfenbenskysten møter Gabon, og Kamerun skal opp mot Mosambik i den siste runden. |
Publisert: 21:15 29-12-2025 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 29-12-2025 klokken 21:15. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/drommescoring-av-diallo-for-kamerun-slo-tilbake-1.17707312 Artikkelen har til nå hatt 4 visninger og 0 klikk.
|
|
|