|
|
Fotballen tar nytt grep mot sløsing av tid – skadede spillere må ta pause Fotballspillere som har mottatt behandling på banen, må i framtiden vente i et helt minutt på sidelinjen før de kan gjenoppta kampen, ifølge BBC.
Den britiske rikskringkasteren skriver at den nye regelen, som har som formål å bekjempe drøying av tid, vil bli vedtatt av fotballens internasjonale lovkomité (Ifab) kommende lørdag.
Lovkomiteen gjennomfører sin årlige generalforsamling denne uken.
For øyeblikket er det ingen paragrafer i fotballens regelverk som angir eksakt hvor lenge en spiller som har mottatt behandling, må forbli på sidelinjen.
Ligaer har derfor hatt anledning til å angi sine egne retningslinjer, og Premier League har operert med en 30-sekundersregel siden 2023/24-sesongen.
Mange i fotballverdenen har lenge etterlyst en regel for å begrense spillernes mulighet til å simulere skade for å drøye tid.
(NTB) |
Publisert: 09:52 25-02-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 25-02-2026 klokken 11:11. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/fotballen-tar-nytt-grep-mot-slosing-av-tid-_-skadede-spillere-ma-ta-pause-1.17784413 Artikkelen har til nå hatt 3 visninger og 0 klikk.
|
|
|