|
|
Sliteseier for Arsenal: Økte luken til Manchester City I kaptein Martin Ødegaards fravær tok Arsenal en 1–0 seier over Brighton i kveldens kamp i Premier League.
Arsenal hadde kun et skudd på mål i kampen, levert av Saka. Det resulterte i en målvaktstabbe av Bart Verbruggen, og Arsenal tok ledelsen 1–0.
– Det er en ball som bør være mulig å ta uansett, sa Viaplay-kommentator Eivind Bisgaard Sundet.
Brighton presset på utover andreomgangen, og særlig Yankuba Minteh var et uromoment. Arsenal holdt unna, og tar med seg 3 svært viktige poeng.
Med Manchester City sitt poengtap mot Nottingham Forest, har Arsenal opparbeidet en luke på 7 poeng ned til de lyseblå, og Arsenal fester med det et grep om førsteplassen i Premier League. |
Publisert: 21:29 04-03-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 04-03-2026 klokken 22:59. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/sliteseier-for-arsenal_-okte-luken-til-manchester-city-1.17794890 Artikkelen har til nå hatt 5 visninger og 0 klikk.
|
|
|