|
|
Krasj for Stenshorne: – Her blir det oppvaskmøte Martinius Stenshorne og teamkollegaen Alex Dunne lå først i Formel 2-åpningen da de krasjet.
Begge var rasende på internradioen etterpå.
– Alex er så dum. Han kjører inn rett foran meg, raste Stenshorne.
– Det er vanskelig å gi noen skylden. Men hvorfor går Dunne så aggressivt mot høyre. Martinius opplever at Dunne svinger inn i ham, sa Viaplay-kommentator Atle Gulbrandsen på sendingen.
– Her blir det oppvaskmøte. Jeg skulle gjerne ha vært flue på veggen ...
Ledelsen i Rodin-teamet var selvfølgelig oppgitt over at to lagkamerater kunne ødelegge for hverandre på denne måten.
Martinius Stenshorne er inne i sin første hele sesong i Formel 2. Han tyvstartet på slutten av 2025.
20-åringen vant i fjor både et sprintløp og et hovedløp i Formel 3. Stenshorne er fra Hokksund med både en far (Martin) og en farfar (Arne) som har vært motorsportsprofiler. |
Publisert: 00:53 08-03-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 08-03-2026 klokken 03:59. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/krasj-for-stenshorne_-_-her-blir-det-oppvaskmote-1.17799094 Artikkelen har til nå hatt 2 visninger og 1 klikk.
|
|
|