|
|
Værsjokk for langrennsstjernene i USA: – Vet aldri hva man får Langrennsstjernene har blitt møtt med sommervarm og bitende kulde foran verdenscupavslutningen i Lake Placid. Det skaper utfordringer.
Fredag innledes avslutningshelgen på nordamerikansk jord med en 10 kilometer i klassisk stil. Opptakten har værmessig sett vært kaotisk.
I hvert fall hvis man skal tro de svenske langrennsstjernene.
– Det har liksom vært 13 varmegrader og så 13 kuldegrader i løpet av 24 timer, sier Moa Ilar til Aftonbladet.
– Den første dagen løp vi og ønsket at vi hadde hatt shorts og t-skjorte. Dagen etter føltes det som om vi hadde på oss alt vi hadde med oss, legger hun til.
Hun får støtte av flere lagvenninner, men helt enige er de ikke om nøyaktig hvor store svingningene har vært.
– Det var T-skjortevær den første dagen, og i går var det minus 17, sier Maja Dahlqvist.
Jonna Sundling er nesten samme linje.
– Hvis du synes at det kan endre seg mye hjemme fra en dag til en annen, er det ingenting sammenlignet med her. Vi hadde liksom pluss 15 én dag og minus 15 andre dager, sier hun til Aftonbladet.
Lørdag fortsetter verdenscupavslutningen med sprint i fri teknikk, før det hele avsluttes med en 20 kilometer i samme stilart søndag. (NTB) |
Publisert: 14:27 20-03-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 20-03-2026 klokken 16:00. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/vaersjokk-for-langrennsstjernene-i-usa_-_-vet-aldri-hva-man-far-1.17818540 Artikkelen har til nå hatt 5 visninger og 0 klikk.
|
|
|