|
|
Gledelig værforandring for Norge: – Det var natt og dag Det er snart bare ett døgn til Norge spiller den første VM-kampen mot Irak. I går kveld kom laget til Boston og i kveld norsk tid hadde landslaget sin første trening. Der ble blant annet været et tema.
– Det var natt og dag. Hvis det her holder seg, så er det gledelig. Man har i hvert fall forberedt seg godt i varmen og kjent på hva den krever, sier Sander Berge til de norske mediene før Norges trening mandag.
For det er kjøligere i Foxborough enn i Nord-Carolina, og ikke like høy luftfuktighet.
– Dette er en perfekt trøndersk sommerdag. Der ville vi vært fornøyd, mens de som er litt mer blasert fra Østlandet tenker nok at dette er litt kaldt. Det er perfekte forhold og får vi dette når kampen blåses i gang i morgen så skal vi være fornøyd. Det vil være en stor fordel for det norske laget kontra det vi har opplevd i Greensboro, mener NRKs ekspert Kristoffer Løkberg. |
Publisert: 19:54 15-06-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 16-06-2026 klokken 10:50. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/gledelig-vaerforandring-for-norge_-_-det-var-natt-og-dag-1.17922034 Artikkelen har til nå hatt 5 visninger og 0 klikk.
|
|
|