|
|
Jesus blir Portugal-sjef Trenerveteranen Jorge Jesus (71) tar over Portugals herrelandslag i fotball.
Han kommer inn som erstatter for Roberto Martinez, som nylig gikk av etter VM-exiten mot Spania i åttedelsfinalen.
Jesus er en tidligere kjenning av Cristiano Ronaldo og João Félix. Han var nemlig hovedtrener for Al-Nassr i Saudi-Arabia forrige sesong, men sluttet etter bare ett år.
Portugiseren innfridde og ledet klubben til ligagull.
71-åringen kan vise til en lang karriere og nøt særlig suksess som Benfica-trener (tre seriemesterskap). Han har også vært i Fenerbahçe, Flamengo og en rekke andre klubber i Portugal.
Dette blir hans første jobb som landslagssjef. Blant hans første kamper som Portugal-sjef blir nasjonsligamøtet med Norge på Ullevaal stadion 27. september.
(NTB) |
Publisert: 14:20 10-07-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 10-07-2026 klokken 16:39. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/jesus-blir-portugal-sjef-1.17954577 Artikkelen har til nå hatt 3 visninger og 0 klikk.
|
|
|