|
|
Nytt golfkonsept: Hovland og Reitan blir kapteiner i duell mot Danmark Norske og danske golfspillere skal fra 2027 årlig konkurrere mot hverandre.
Konseptet har fått navnet «Battle of the Vikings», og den første turneringen skal avvikles i uke 29. Det skal spilles én dag i Norge og én dag i Danmark.
Viktor Hovland og Kristoffer Reitan blir kapteiner for det norske laget, mens danskene ledes av brødrene Nicolai og Rasmus Højgaard.
– Nå skjer det litt ting, vi samarbeider med danskene og spiller litt på den rivaliseringen, vi pusher hverandre for å gjøre hverandre bedre, sier Viktor Hovland på en pressekonferanse i Oslo onsdag.
– Jeg husker jo hvordan det var for meg da jeg var yngre og spilte juniorgolf, å komme til Bogstad og se «Tutta» spille med de beste damespillerne i verden. Det var utrolig inspirerende å kunne se et så høyt nivå spilles rett foran øynene dine. Det gjorde en del for meg, så jeg håper det betyr noe for juniorene som er her ute, sier Reitan.
Lagene skal ha tolv spillere hver og bestå av både menn og kvinner. Målet med turneringen er å «gjenspeile den nordiske talentutviklingen», står det i en pressemelding fra de norske og danske arrangørene.
– Vi skal vise hvem som er eldst og best, sier Hovland om den forestående landskampen.
(NTB/NRK) |
Publisert: 11:27 29-07-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 29-07-2026 klokken 22:33. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/nytt-golfkonsept_-hovland-og-reitan-blir-kapteiner-i-duell-mot-danmark-1.17972695 Artikkelen har til nå hatt 3 visninger og 1 klikk.
|
|
|