|
|
Ruud kranglet med dommeren: – Du kan bruke øynene Casper Ruud ble frustrert underveis da det regnet i kampen hans mot Bu Yunchaokete i Shanghai.
Tidlig i første sett gikk spillerne av banen for andre gang på grunn av de glatte forholdene på hardcourten.
Dommer Adel Nour var tvilende til å stoppe kampen, ettersom det ikke fantes noen værmelding som varslet om noe regn over Shanghai-banen.
– Det er for vått, men dere presser oss, utbrøt Ruud til dommeren.
– Jeg vil ikke presse dere, men vi kan heller ikke stoppe hvis det ikke regner, svarte Nour.
– Se på skyene. Du kan si «OK, det er veldig lokalt, vi kan vente og se». Og hvis det slutter å regne, la oss kjøre på, sa en noe frustrert nordmann.
– Om vi hadde den informasjonen, Casper, så hadde jeg forstått det. Men vi vet ikke, kanskje det bare er forbipasserende, svarte dommeren.
– Jeg sier bare at du kan bruke øynene, kontret Ruud.
Kampen ble så satt på pause mens arrangøren skal trekke tak over banen.
Ruud leder 2-0 i første sett mot kinesiske Bu. (NTB) |
Publisert: 07:59 10-10-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 10-10-2026 klokken 10:46. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/ruud-kranglet-med-dommeren_-_-du-kan-bruke-oynene-1.18051299 Artikkelen har til nå hatt 7 visninger og 1 klikk.
|
|
|