|
|
Overtidsdrama for Tromsø Tromsø så ut til å dra i land en 2-1-seier mot førstedivisjonsleder Haugesund i cupens 3. runde, men to minutter på overtid scoret Raphael Schifferl og det gikk mot ekstraomganger.
Men bare to minutter senere svarte hjemmelaget da Ruben Yttergård Jenssen banket inn et skudd fra rundt 10 meter.
– Det var utrolig deilig. Det hadde vært tøft å skulle gå på ekstraomganger, sier Jenssen til NRK.
Dermed er Tromsø videre med 3-2 og møter Lyn borte i fjerde NM-runde i mars neste år.
– Cupen betyr mye for TIL. Vi har en rik historie der og vi ønsker å gjøre det bra hvert år. Det betyr også at vi får en kamp før seriestart neste år, forteller Jenssen. |
Publisert: 19:54 28-10-2026 Kilde: NRK
Les hele saken hos |
|
|
Artikkelen tilhører kategorien: Artikkelen ble indeksert den 28-10-2026 klokken 22:53. Artikkelens direkte url er: https://www.nrk.no/sport/overtidsdrama-for-tromso-1.18067528 Artikkelen har til nå hatt 5 visninger og 0 klikk.
|
|
|