Kinas arbeidere hører ikke på partiledelsen, men vil dra hjem til bygda Publisert: 18:06 09-06-2016 Kilde: Aftenposten BEIJING (Aftenposten): For å sikre fremtidig vekst, vil Kinas ledere at 70 prosent av befolkningen skal bo i byer. I tiår har migrantene strømmet til fra landsbygda. Nå snur trenden.
15 år - og på nivået til en 20-åring Publisert: 18:00 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Ifølge Josefine Tomine Eriksens (15) rivaler på løpebanen, holder hun allerede nivået til en 20-åring. Det har gitt henne Norges femte beste tid på 400 meter i år.
Stadig nærmere helt isfritt på Nordpolen Publisert: 17:52 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Ferskle tall viser at det har aldri vært målt mindre is rundt Nordpolen i mai, skriver Arild Færaas.
Under streken Publisert: 17:46 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Skråblikk på nyhetsbildet
– Jeg har smågrått og ledd meg gjennom dagen Publisert: 17:28 09-06-2016 Kilde: Aftenposten 12.000 osloungdommer bruker torsdag og fredag til å gå på festival istedenfor på skolen.
Kraftig brann i papirlager på Romerike Publisert: 17:10 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Det brenner kraftig i et papirlager på et gjenvinningsanlegg på Sørum i Romerike. Et bygg er overtent, melder politiet.
Grønt skifte i kjente farvann | Hege Skryseth Publisert: 17:03 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Norge både kan og må prioritere bidragene til et grønt skifte der hvor vi har de største fortrinnene både internasjonalt og teknologisk.
Hvorfor er de beste fotballtrenerne i verden «gamliser»? | Jan Blichfeldt Publisert: 16:56 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Det er opplest og vedtatt at det er vanskelig å få ny jobb etter fylte 50. Hva er da forklaringen på at det nesten bare er eldre herrer som lykkes som trenere for verdens beste fotballag?
Betryggende Publisert: 16:53 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Språket vårt. Det at et verb finnes i presens partisipp (en form som ender på -ende), garanterer ikke at det har en infinitiv.
Teknologimagasinet: Utvinner miljøvennlig plast fra kupromp og søppelstank Publisert: 16:52 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Teknologimagasinet har testet betaversjonen av operativsystemet Android N, Google tar innersvingen på Iphones live-bilder og VR-sekker er blitt en realitet. I tillegg snakker vi om selskaper som kan produsere plast ut fra kupromp og rense luften for overflødig CO2.
Afghanistan-utvalget svikter om folkeretten | Geir Ulfstein Publisert: 16:46 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Afghanistan-utredningen kunne vært en mulighet til å avklare retten til selvforsvar mot terrorangrep. Denne muligheten benyttes dessverre ikke.
Kronikk: Full gass for klima | Ulrik Eriksen Publisert: 16:43 09-06-2016 Kilde: Aftenposten Teknologioptimistiske klimaorganisasjoner vil at byene våre fremdeles skal domineres av biler.