Fotball-legende fikk blodpropp: – Fem dager med en dødsangst Publisert: 13:18 20-04-2025 Kilde: NRK Den tidligere fotballstjernen Fernando Morientes (49) har vært gjennom en tøff periode med mye helseproblemer og dødsangst. Det avslørte han i det spanske TV-programmet Tiempo de Juego på Cadena Cope, hvor han er en fast gjest. – Jeg følte meg dårlig etter mange reiser. På vei tilbake fra Huelva til Madrid hadde jeg sterke smerter i brystet, en stikkende smerte under brystbeinet, innledet Morientes, ifølge El Español og fortsatte: – Jeg trodde det var noe med magen og ville ikke dra til sykehuset. Om natten kjente jeg noe og dro til legen. De fant at hjerte-enzymene mine var veldig høye og ble skremt. De spanske legene oppdaget til slutt en væskeansamling i brysthinnen og også at han hadde lungeemboli (blodpropp i lungene). Morientes forteller at han også fikk en blodpropp bak kneet. – Jeg har vært fem dager på sykehuset med en dødsangst. 49-åringen forteller at han ble overrasket over at han, som ifølge seg selv er en sunn person og verken røyker eller drikker, kunne få en sånn sykdom. Morientes spilte for Real Madrid mellom 1997 og 2005, hvor han blant annet vant Champions League tre ganger. Han har også spilt for klubber som Monaco, Liverpool, Valencia og Marseille. | 
 |
|
Fotball-legende fikk blodpropp: – Fem dager med en dødsangst Publisert: 13:18 20-04-2025 Kilde: NRK Den tidligere fotballstjernen Fernando Morientes (49) har vært gjennom en tøff periode med mye helseproblemer og dødsangst. Det avslørte han i det spanske TV-programmet Tiempo de Juego på Cadena Cope, hvor han er en fast gjest. – Jeg følte meg dårlig etter mange reiser. På vei tilbake fra Huelva til Madrid hadde jeg sterke smerter i brystet, en stikkende smerte under brystbeinet, innledet Morientes, ifølge El Español og fortsatte: – Jeg trodde det var noe med magen og ville ikke dra til sykehuset. Om natten kjente jeg noe og dro til legen. De fant at hjerte-enzymene mine var veldig høye og ble skremt. De spanske legene oppdaget til slutt en væskeansamling i brysthinnen og også at han hadde lungeemboli (blodpropp i lungene).
Morientes spilte for Real Madrid mellom 1997 og 2005, hvor han blant annet vant Champions League tre ganger. Han har også spilt for klubber som Monaco, Liverpool, Valencia og Marseille. | 
 |
|
Dusje-regel skaper debatt: – Det er uakseptabelt Publisert: 12:56 20-04-2025 Kilde: NRK Nyleg blei det sendt ut ei melding til dei beste tennisspelarane i verda om at dei måtte dusje framfor antidoping-kontrollørar. Det blir ikkje berre tatt godt imot, men Noregs beste spelar ser ikkje problemet. | 
 |
|
VIFs arena tagget ned før storkampen: – Lavmål Publisert: 11:38 20-04-2025 Kilde: NRK Vålerengas hjemmebane ble utsatt for hærverk i forkant av den utsolgte storkampen mellom Vålerenga og Rosenborg i Eliteserien.
Vårt Oslo omtalte saken først og har bilder fra flere steder rundt arenaen hvor det er tagget «Fuck VIF», «Enga Toys» og «RBK».
Blant annet på plakaten med Vålerengas æresgalleri er det tagget «RBK» over det hele.
Daglig leder Svein Graff i Vålerenga opplyser til NTB at forholdet er anmeldt.
– Hærverk er lavmål uansett hvem som står bak og hvem det rammer, skriver Graff i en SMS til NTB.
Operasjonsleder Tor Gulbrandsen i Oslo politidistrikt opplyser til Vårt Oslo at det kom melding om skadeverk rett før klokken 9 søndag morgen.
– Vi skal kartlegge omfanget og innhente videoovervåking. Det blir opprettet sak på forholdet, sier Gulbrandsen.
Han forteller at det enn så lenge ikke blir satt inn ekstra tiltak i forbindelse med kampen enn det som allerede er på plass. Politiet har planlagt for oppgjøret og tatt ut mannskap. (NTB) | 
 |
|
RBK-treneren bekrefter: Selnæs tilbake i troppen Publisert: 09:59 20-04-2025 Kilde: NRK Midtbanemann Ole Selnæs er tilbake i Rosenborg-troppen og aktuell til kampen mot Vålerenga 2. påskedag.
Det opplyser Rosenborg-trener Alfred Johansson til Adresseavisen.
Mandag kan han dermed spille sine første eliteserieminutter på over seks måneder.
Han var sist i aksjon for RBK i Eliteserien da trønderne tok en noe heldig 1-0-seier borte mot Sandefjord 29. september i fjor, etter at Sander Tangvik hadde storspilt mellom Rosenborg-stengene.
– Ikke topp. Ingen er det etter å ha spilt 45 minutter på fem måneder. Men det er veldig godt å være tilbake som nå, sier Selnæs til Adressa på spørsmål om hva slags form han er i.
Johansson opplyser at Selnæs ikke kommer til å starte, men at han er høyaktuell for et innhopp.
Vålerenga – Rosenborg spilles klokken 14.30 mandag. (NTB) | 
 |
|
Landslagsspiller Gregersen skadet i nytt tap Publisert: 09:08 20-04-2025 Kilde: NRK Midtstopper Stian Gregersen (29) måtte gi seg med skade etter en halvtime da hans Atlanta United røk 0-3 for Philadelphia Union i MLS.
Ronny Deila er Atlanta-sjef, og han er hardt presset etter lagets fjerde tap på ni kamper. Deila og co. står med kun to seirer i den amerikanske toppdivisjonen så langt.
Ekstra tungt for Deila var at hans landsmann Stian Gregersen tuslet av banen med skade etter kun 30 minutter.
– Jeg tror det er en muskelstrekk for Stian. Jeg vet ikke ennå. Vi må se på bilder, sa Deila på pressekonferansen.
Atlanta Uniteds svake sesongstart har fått flere til å peke mot hovedtrener Ronny Deila.
– Vi underpresterer som lag, men også individuelt. Jeg må se meg selv i speilet. Jeg tar ansvaret, for vi kan bedre enn dette, sa Deila i natt. | 
 |
|
Hovland med ny sterk runde – nærmer seg tetsjiktet Publisert: 06:54 20-04-2025 Kilde: NRK Viktor Hovland avsluttet sterkt på lørdagens runde i PGA-turneringen i Hilton Head Island og er på delt 16.-plass før søndagens avslutning. Etter å ha greid birdie på 15. og 17. hull endte Hovland tre slag under par for dagen. Med runder på 69, 68 og 68 slag er han åtte slag under par totalt i turneringen og på skuddhold til iallfall en topp-ti-plassering. Kim Si-woo fra Sør-Korea leder turneringen etter en 66-runde lørdag. Han er totalt 15 slag under par og leder ett slag foran Andrew Novak og Justin Thomas. | 
 |
|
Schjelderup-assist da Benfica tok viktig seier Publisert: 22:02 19-04-2025 Kilde: NRK Andreas Schjelderup leverte assist til målet som punkterte kampen da Benfica slo Vitória Guimarães 3-0 og tok viktige poeng i gullkampen i portugisisk fotball.
Fredrik Aursnes spilte hele kampen for Benfica.
Seieren over femteplasserte Vitória betyr at Benfica fortsatt har like mange poeng som Sporting Lisboa.
Serielederen vant fredag 3-1 over Moreirense med hattrick av Viktor Gyökeres.
Benfica og Sporting møtes til byderby i nest siste serierunde i mai. | 
 |
|
Pallplassene glapp for norske skyttere i Peru Publisert: 21:47 19-04-2025 Kilde: NRK Jeanette Hegg Duestad og Jon-Hermann Hegg kjempet om pallplass i luftrifle under verdenscupen skyting i Perus hovedstad Lima, men det holdt ikke.
Duestad ble nummer fire bak tre kinesiske skyttere, mens Hegg endte på femteplass i finalen etter å ha vært nest best i kvalifiseringen.
Ole Martin Halvorsen var dagens tredje norske finalist og ble nummer seks.
Søndag er det blandet lagkonkurranse i luftrifle.
Torsdag ble det andreplass til Jeanette Duestad og Henrik Larsen i rifle 50 meter match under stevnet i Lima. (NTB) | 
 |
|
Pallplassene glapp for norske skyttere i Peru Publisert: 21:47 19-04-2025 Kilde: NRK Jeanette Hegg Duestad og Jon-Hermann Hegg kjempet om pallplass i luftrifle under verdenscupen skyting i Perus hovedstad Lima, men det holdt ikke.
Duestad ble nummer fire bak tre kinesiske skyttere, mens Hegg endte på femteplass i finalen etter å ha vært nest best i kvalifiseringen.
Ole Martin Halvorsen var dagens tredje norske finalist og ble nummer seks.
Søndag er det blandet lagkonkurranse i luftrifle.
Torsdag ble det andreplass til Jeanette Duestad og Henrik Larsen i rifle 50 meter match under stevnet i Lima. (NTB) | 
 |
|
Enorm nedtur for Sørloth på Las Palmas Publisert: 20:55 19-04-2025 Kilde: NRK Alexander Sørloth og Atlético Madrid måtte vinne for å ha et realistisk håp om seriegull denne sesongen, men tapte 0–1 borte mot Las Palmas lørdag.
Det er seks kamper igjen å spille, og Atlético Madrid har ti poeng færre enn serieleder Barcelona. | 
 |
|
Enorm nedtur for Sørloth på Las Palmas Publisert: 20:55 19-04-2025 Kilde: NRK Alexander Sørloth og Atlético Madrid måtte vinne for å ha et realistisk håp om seriegull denne sesongen, men tapte 0–1 borte mot Las Palmas lørdag.
Det er seks kamper igjen å spille, og Atlético Madrid har ti poeng færre enn serieleder Barcelona. | 
 |
|
Mol og Sørum til semifinale i Brasília Publisert: 20:39 19-04-2025 Kilde: NRK Anders Mol og Christian Sørum slo latviske Martins Plavins og Kristians Fokerots i kvartfinalen i verdensserien sandvolleyball i Brasília.
De er klare for semifinale som spilles søndag. Motstandereen blir det brasilianske hjemmeparet Evandro/Arthur Lanci.
Den andre norske duoen i turneringen, Hendrik Mol og Mathias Berntsen, røk ut i kvartfinalen. | 
 |
|
Mol og Sørum til semifinale i Brasília Publisert: 20:39 19-04-2025 Kilde: NRK Anders Mol og Christian Sørum slo latviske Martins Plavins og Kristians Fokerots i kvartfinalen i verdensserien sandvolleyball i Brasília.
De er klare for semifinale som spilles søndag. Motstandereen blir det brasilianske hjemmeparet Evandro/Arthur Lanci.
Den andre norske duoen i turneringen, Hendrik Mol og Mathias Berntsen, røk ut i kvartfinalen. | 
 |
|
Viktor Hovland med ny sterk runde – nærmer seg tetsjiktet Publisert: 19:54 19-04-2025 Kilde: NRK Viktor Hovland avsluttet sterkt på lørdagens runde i PGA-turneringen i Hilton Head Island og ligger an til en god plassering.
Etter å ha greid birdie på 15. og 17. hull endte Hovland tre slag under par for dagen. Med runder på 69, 68 og 68 slag er han åtte slag under par totalt i turneringen og på en foreløpig delt 16.-plass.
Justin Thomas og Kim Si-woo er i delt ledelse 13 slag under par, men begge har mange hull igjen å spille lørdag. (NTB) | 
 |
|
Viktor Hovland med ny sterk runde – nærmer seg tetsjiktet Publisert: 19:54 19-04-2025 Kilde: NRK Viktor Hovland avsluttet sterkt på lørdagens runde i PGA-turneringen i Hilton Head Island og ligger an til en god plassering.
Etter å ha greid birdie på 15. og 17. hull endte Hovland tre slag under par for dagen. Med runder på 69, 68 og 68 slag er han åtte slag under par totalt i turneringen og på en foreløpig delt 16.-plass.
Justin Thomas og Kim Si-woo er i delt ledelse 13 slag under par, men begge har mange hull igjen å spille lørdag. (NTB) | 
 |
|
Villa sjokkåpnet på hjemmebane – med i kampen om CL-plass etter 4-1-seier over Newcastle Publisert: 18:29 19-04-2025 Kilde: NRK Formlaget Aston Villa viste muskler ved å vinne 4-1 over Newcastle på hjemmebane lørdag.
Seieren sendte Villa opp på 6.-plass på tabellen, og Unai Emerys menn er virkelig med i kampen om en CL-plass da det bare skiller ett poeng opp til Manchester City på 4.-plass.
Lørdagens triumf var Villas ellevte på lagets tolv siste kamper i liga og cup. Sist de avga poeng i Premier League var 1-4-tapet borte mot Crystal Palace 25. februar.
Både Villa og Newcastle har midtukekamp denne uken, hvor de skal opp mot henholdsvis Manchester City på bortebane og Ipswich hjemme. (NTB) | 
 |
|
Villa med i kampen om Mesterliga-plass etter seier Publisert: 18:29 19-04-2025 Kilde: NRK Formlaget Aston Villa viste muskler ved å vinne 4-1 over Newcastle på hjemmebane lørdag.
Seieren sendte Villa opp på 6.-plass på tabellen, og Unai Emerys menn er virkelig med i kampen om mesterligaplass da det bare skiller ett poeng opp til Manchester City på 4.-plass.
Lørdagens triumf var Villas ellevte på lagets tolv siste kamper i liga og cup. Sist de avga poeng i Premier League var 1-4-tapet borte mot Crystal Palace 25. februar.
Både Villa og Newcastle har midtukekamp denne uken, hvor de skal opp mot henholdsvis Manchester City på bortebane og Ipswich hjemme. (NTB) | 
 |
|
Villa med i kampen om Mesterliga-plass etter seier Publisert: 18:29 19-04-2025 Kilde: NRK Formlaget Aston Villa viste muskler ved å vinne 4-1 over Newcastle på hjemmebane lørdag.
Seieren sendte Villa opp på 6.-plass på tabellen, og Unai Emerys menn er virkelig med i kampen om mesterligaplass da det bare skiller ett poeng opp til Manchester City på 4.-plass.
Lørdagens triumf var Villas ellevte på lagets tolv siste kamper i liga og cup. Sist de avga poeng i Premier League var 1-4-tapet borte mot Crystal Palace 25. februar.
Både Villa og Newcastle har midtukekamp denne uken, hvor de skal opp mot henholdsvis Manchester City på bortebane og Ipswich hjemme. (NTB) | 
 |
|
Formel 1: VM-lederen dundret i betongen Publisert: 17:57 19-04-2025 Kilde: NRK Lando Norris leder VM-sammendraget i Formel 1, men lørdagens kvalifisering i Saudi Arabia gikk det ikke helt etter planen.
Norris smalt i veggen tidlig i kvalifiseringen, og fikk ikke fullføre kvalifiseringsrunden. Han kom fra kollisjonen uten skader, men bilen fikk seg en liten trøkk.
– Man skal helst ikke gjøre slike tabber om du skal sitte igjen med en VM-tittel, sa Viaplays kommentator Atle Gulbrandsen.
Norris starter nummer ti i søndagens løp. Max Verstappen vant kvalifiseringen, og starter først. | 
 |
|