Nettsted med oppløftende Ødegaard-rapporter Publisert: 15:54 24-08-2025 Kilde: NRK Arsenal opplyser om at de må utsette et arrangement som Martin Ødegaard skulle delta på mandag, som følge av at midtbanestjernen trenger skadebehandling.
Det skriver Arsenal på sine nettsider.
Nordmannen falt forkjært på skulderen etter 13 minutter i Premier League-oppgjøret mot Leeds lørdag og måtte til slutt byttes ut senere i omgangen.
Nettstedet The Athletic hevder at verken Ødegaard eller lagkamerat Bukayo Saka er alvorlig skadet. De skriver at første resultatene ikke kan si om de er klare allerede mot Liverpool neste helg, men at det ikke skal være snakk om langtidsskader.
Det kan bety gode nyheter for Ståle Solbakken og Norge, som tar imot Moldova i VM-kvalifiseringen 9. september.
Landslagslege Ola Sand ønsker ikke å kommentere The Athletics opplysninger.
Arsenal-trener Mikel Arteta hadde ikke et ordentlig svar på prognosene for Ødegaards skade kort tid etter kampslutt.
– Jeg har ingen anelse. Martin måtte byttes ut. Jeg vet ikke hva skadeomfanget er, sa Arteta.
Det vil bli gjennomført undersøkelser for å kartlegge skaden som medfører at Ødegaard ikke får deltatt på et signeringsarrangement i The Armoury-butikken ved Arsenals stadion mandag.
(NTB) | 
 |
|
Ruud plagast av hasjlukt: – Var ikkje klar over at det var så drygt Publisert: 15:40 24-08-2025 Kilde: NRK Fleire tennisprofilar rasar mot ukultur blant amerikanske tilskodarar. Casper Ruud håpar tilskodarane sluttar å røyke hasj på stadion. | 
 |
|
Ny kjempetriumf for Uno-X – Søren Wærenskjold vant Tyskland rundt Publisert: 15:37 24-08-2025 Kilde: NRK Søren Wærenskjold forsvarte ledelsen på avslutningsetappen og gikk søndag til topps i etapperittet Tyskland rundt sammenlagt.
Uno-X-profilen hadde ti sekunder til gode på den ecuadorianske UAE-stjernen Jhonatan Narvaez foran den fjerde og siste etappen fra Halle til Magdeburg.
Det forspranget tok Wærenskjold godt vare på gjennom søndagens 163,7 kilometer som skulle tilbakelegges.
Søndagens sammenlagtseier er én av de største merittene i Wærenskjolds karriere. Han har tidligere vunnet blant annet brosteinsrittet Omloop Nieuesblad og Belgia rundt.
(NTB) | 
 |
|
Vålerenga snudde til seier mot tabelljumboen Publisert: 14:25 24-08-2025 Kilde: NRK Vålerenga lå under 1–0 og 2-1, men snudde og vant 3–2 borte mot Haugesund søndag.
Elias Sørensen ble den store helten med to mål for de blå fra øst i Oslo. 2-2-målet kom etter en kjempetabbe av Haugesunds keeper Einar Fauskanger.
– Vi er veldig skuffet, meldte Haugesunds trener Toni Korkeakunnas til TV 2 etter kampen. | 
 |
|
Westvold Hansen vant sommer-NM i debuten som spesialhopper Publisert: 14:10 24-08-2025 Kilde: NRK Kombinertdronningen Gyda Westvold Hansen tok sin første seier på direkten som spesialhopper. Søndag vant hun plastmesterskapet i stor bakke i Granåsen.
Denne uken byttet Hansen fra kombinert til hopp. Målet er å komme seg til OL i Milano/Cortina. | 
 |
|
Sletsjøe tok Norges første medalje i padle-VM Publisert: 14:06 24-08-2025 Kilde: NRK Anna Margrete Sletsjøe (27) sikret VM-bronse på K1 5000 meter og med det norsk medaljejubel for første gang i padle-VM i Milano søndag.
Svenske Melina Andersson stakk fra konkurrentene tidlig og padlet inn til et suverent VM-gull. | 
 |
|
Jenssen må opereres: – Fryktelig trist Publisert: 12:29 24-08-2025 Kilde: NRK – Med all sannsynlighet blir det en operasjon. De kommer til å sette inn en liten pinne eller en liten skrue.
Det sier landslagslege Ove Feragen, etter at Jan Thomas Jenssen søndag formiddag var igjennom en CT-undersøkelse i Trondheim.
Landslagsløperen falt under oppvarming til et rulleskirenn på Hitra lørdag ettermiddag. Søndag morgen opplyste 29-åringen til NRK at det dreide seg om et brudd i båtbeinet, som sitter i håndleddet.
Ifølge Feragen er det vanlig å operere den typen brudd, og Jenssen kommer til å bli operert i nær framtid.
– Han må gå med gips en stund. I snitt tar det fra fire til seks uker. Men han har to friske bein og en frisk hånd, så han kan få gjort mye trening likevel.
Landslagskollega Martin Løwstrøm Nyenget føler med Jenssen.
– Det er fryktelig trist, ingen god nyhet, sier Nyenget, som to ganger selv har fått lignende skader i sesongoppkjøring.
– Jeg skal bidra med det jeg kan. Jeg har to tilsvarende skader, så jeg skal gi ham alle tipsene jeg har, men det var et dårlig tidspunkt.
Nyenget føler seg trygg på at Jenssen kan gå gode skirenn til vinteren, men påpeker at det kan bli tøft å være tilbake i toppform til sesongåpningen. Der starter også veien mot OL i Milano/Cortina. | 
 |
|
Gyda Westvold Hansen vant sommer-NM i debuten som spesialhopper Publisert: 12:12 24-08-2025 Kilde: NRK Kombinertdronningen Gyda Westvold Hansen tok sin første seier på direkten som spesialhopper. Søndag vant hun plastmesterskapet i stor bakke i Granåsen.
Westvold Hansen offentliggjorde tidligere denne uken at hun legger bort langrennsskiene kommende sesong for å satse på spesialhopp. Målet er å komme seg til OL.
Kombinertkvinnene har inntil videre ikke plass på OL-programmet. Dermed må Westvold Hansen tenke nytt for å få oppleve det å delta i Milano og Cortina kommende vinter.
Søndag hoppet hun sin første konkurranse etter grenbyttet. Det kunne ikke ha gått bedre.
Westvold Hansen innledet storbakkerennet i Trondheim med 119 meter. Det holdt til tredjeplass etter første omgang.
I finaleomgangen la hun på til 123,5 meter og tok seieren. Nærmest fulgte landslagshopperne Heidi Dyhre Traaserud og Anna Odine Strøm.
(NTB) | 
 |
|
Sykkeltragedie i Spania – 17-årig talent døde under ritt Publisert: 11:18 24-08-2025 Kilde: NRK Sykkelmiljøet er i sorg etter at den spanske unggutten Iván Meléndez døde under et ritt lørdag. Nå hedres han av Vuelta a Espana.
Meléndez deltok i juniorrittet Vuelta Ribera del Duero da han ble involvert i en massevelt. Flere ryttere ble kjørt til sykehus i etterkant.
Livet til 17-årige Meléndez sto ikke til å redde til tross for at han skal ha fått akutt medisinsk hjelp.
Det internasjonale sykkelforbundet bekrefter ungguttens bortgang.
– UCI sørger dypt over den tragiske bortgangen til den spanske syklisten Iván Meléndez Luque som døde av skadene han pådro seg i en krasj under Vuelta Ribera del Duero i Spania, skriver forbundet på X.
(NTB) | 
 |
|
Ruud hyller «lille» Danmarks kjempeløft: – Det er ganske utrolig Publisert: 09:55 24-08-2025 Kilde: NRK Casper Ruud lar seg overraske over at Danmark er i ferd med å bli en tennisnasjon å regne med. – Det blir lagt merke til i Norge, sier han.
Fire danske spillere deltok i Wimbledon-turneringen i sommer. Når US Open starter søndag, vil tre dansker være med i hovedturneringen.
At Danmark var representert med en kvartett i en Grand Slam-turnering er noe som blir lagt merke til.
– Det er ganske utrolig, synes jeg. Jeg har definitivt lagt merke til det, fordi jeg følger med på de andre skandinaviske spillerne. Jeg tror også at det blir lagt merke til i Norge, sier Casper Ruud til nyhetsbyrået Ritzau.
– Det er litt som da Kroatia nådde VM-finalen i fotball (2018), sier fortsetter nordmannen med henvisning til Kroatias nesten fire millioner innbyggere.
Danmark og Norge har omtrent like mange innbyggere, men danskene har plassert Norge i baksetet på tennisfronten. | 
 |
|
Son og Müller åpnet målkontoen i MLS Publisert: 09:02 24-08-2025 Kilde: NRK Tidligere Tottenham-spiller Son Heung-min og Bayern München-legenden Thomas Müller scoret sine første mål i Major League Soccer lørdag.
Son scoret på et frispark i første omgang i Los Angeles FCs 1-1-kamp mot FC Dallas, mens Müller ble matchvinner for Vancouver Whitecaps 14 minutter på overtid mot St. Louis City.
Whitecaps vant den dramatiske kampen 3-2.
Son signerte med LAFC tidligere denne måneden for det som angivelig skal ha vært overgangsrekord i den nordamerikanske ligaen. Los Angeles-klubben la ifølge rapportene 26 millioner dollar, en drøy kvart milliard kroner, på bordet.
Sørkoreaneren spilte lørdag sin tredje kamp for klubben, den andre fra start. | 
 |
|
Brudd for Jan Thomas Jenssen Publisert: 07:06 24-08-2025 Kilde: NRK Fredag falt Jan Thomas Jenssen under oppvarming til rulleskisprinten på Hitra under Toppidrettsveka.
Landslagsløperen dro rett til Orkanger for undersøkelser, og diagnosen er nedslåene:
– Brudd i båtbeinet, skriver Jenssen i en melding til NRK lørdag morgen.
Nøyaktig hva konsekvensene er, vet han ikke før han har vært til ytterligere undersøkelser i Trondheim.
Jan Thomas Jenssen er inne i sitt første år på landslaget, etter to sterke sesonger. 29-åringen fra Hommelvik fikk sin mesterskapsdebut da han ble nummer fire på fellesstarten med skibytte under VM i Granåsen sist vinter. | 
 |
|
Spørsmålene ingen vil besvare Publisert: 06:36 24-08-2025 Kilde: NRK Tre uker før VM i Tokyo har ledelsen i norsk friidrett stadig flere løsninger å vise frem- og samtidig to store utfordringer de helst ikke vil nevne. | 
 |
|
Trump varsler Ryder Cup-besøk Publisert: 06:35 24-08-2025 Kilde: NRK USAs golfinteresserte president Donald Trump sier at han skal være til stede når Ryder Cup starter i New York i neste måned.
Det skriver presidenten selv i et innlegg på Truth Social.
Der skriver han også at han mener Keegan Bradley bør være det amerikanske lagets spillende kaptein.
- Keegan Bradley bør definitivt være på det amerikanske Ryder Cup-laget, som kaptein. Han er en fantastisk fyr. Det vil bli en flott Ryder Cup. På invitasjon fra PGA-touren skal jeg være til stede fredagen i turneringen, skriver Trump.
Bradley uttalte han før helgen at det ennå er usikkert om han blir det amerikanske lagets første spillende kaptein siden 1963.
Ryder Cup ararngeres i Farmingdale i delstaten New York fra fredag 26. september til søndag 28. september. Tolv lag fra USA og Europa skal delta.
Norges golfstjerne Viktor Hovland skal høyst trolig være del av Europas lag under Ryder Cup.
(©NTB) | 
 |
|
Barcelona vant etter overtidsdrama – reddet av selvmål Publisert: 21:36 23-08-2025 Kilde: NRK Barcelona fikk en lite behagelig kveld mot Levante hvor de måtte snu 0-2 til 3-2 i Valencia.
Dermed ble alle poengene med til Catalonia.
Men det var altså hjemmelaget som startet klart best. De sjokkerte Barcelona med å score 1-0 etter kvarteret spilt.
Like før pause mente dommeren at Alejandro Balde begikk en straffbar hands i egen sekstenmeter, og Levante fikk straffe og scoret 2-0. Det var veteranen José Luis Morales som fikk æren av å doble ledelsen.
Men etter hvilen skulle Hansi Flicks mannskap våkne. Pedri banket inn 1-2 etter 49 minutter spilt, mens Ferran Torres´ volleytreff sikret 2-2 få minutter senere.
Så skulle Barcelona stange og stange, men til slutt ble de reddet av uheldige Unai Elgezabal, som headet ballen i eget nett.
Det betyr at Barca foreløpig leder La Liga-tabellen med sine seks poeng. Atlético Madrid har hatt en marerittstart på sesongen med ett poeng på to kamper.
Real Madrid skal forsøke å svare katalanerne søndag. De møter Real Oviedo. | 
 |
|
Hauger fortsetter å herje – best i kvalifiseringen Publisert: 20:52 23-08-2025 Kilde: NRK Dennis Hauger sikret seg det beste startsporet til Indy NXT-løpet i Milwaukee. Det gir gode forutsetninger for å sikre seg sammenlagtseieren.
Hauger var raskest i kvalifiseringen på ovalbanen i Milwaukee.
Salvador de Alba og Callum Hedge starter som nummer to og tre. Det er imidlertid Caio Collet som er nærmest Hauger i kampen om sammenlagtseieren. Brasilianeren er den eneste som har muligheten til å snyte nordmannen for tittelen.
Collet starter som nummer sju i søndagens hovedløp.
Hauger har herjet i debuten i Indy NXT, som er på nivå to i Indycar-sirkuset. Manager Harald Huysman avslørte til NTB tidligere i august at det jobbes med en overgang til toppklassen. (NTB) | 
 |
|
Hovland med oppløftende runde Publisert: 20:37 23-08-2025 Kilde: NRK Den norske golfstjernen Viktor Hovland spilte seg opp flere plasser på den tredje runden i årets siste turnering i PGA-sluttspillet i Georgia.
Hovland lå helt sist i det 30 mann store startfeltet før lørdagens tredje runde. Årsaken var blant annet en trippelbogey på en tøff andrerunde dagen i forveien.
Nordmannen fikk en bedre opplevelse i Atlanta lørdag. 27-åringen leverte tre birdie og resten par på de tolv første hullene. Deretter kom dagens første bogey på det 13. hullet.
Hovland gikk tre nye hull på par, før han avsluttet runden med en bogey og en eagle.
Dermed gikk han runden på tre slag under par. Det holder til en foreløpig 23.-plass i turneringen. (NTB) | 
 |
|
Alexandra (18) følte seg ekkel: – Jeg skulle aldri gå i skjørt Publisert: 20:21 23-08-2025 Kilde: NRK 18 år gamle Alexandra Bendiksen Larsen representerer Norge i VM. Årsaken til at hun kan stille, prøvde hun lenge å holde skjult. | 
 |
|
Sørloth åpnet målkontoen for sesongen – holdt ikke til seier Publisert: 19:34 23-08-2025 Kilde: NRK Atletico Madrid-spissen Alexander Sørloth fikk nettsus etter få minutter i 1-1-kampen mot Elche i La Liga. Det var nordmannens første scoring for sesongen.
Trønderen sendte Atletico i føringen etter 8 minutter. Lagkamerat David Hancko spilte en strålende ball opp i feltet og Sørloth fikk løpt opp ballen, før han satte den i lengste hjørnet.
Rafa Mir utlignet for Elche etter et kvarter. Det ble ingen flere scoringer og dermed står Atlético Madrid med ett poeng etter to seriekamper.
Kraftspissen scoret 24 mål på 50 kamper for Atletico forrige sesong, mange av dem fra benken. Sørloth scoret i snitt et mål per 78. minutt i La Liga sist sesong. | 
 |
|
Dahlqvist vant sprinten på Hitra Publisert: 18:54 23-08-2025 Kilde: NRK Svenske Maja Dahlqvist vant lørdagens sprint under Toppidrettsveka på Hitra. Hun var eneste ikke-norske i finalen, men var overlegen i spurten og vant foran den landslagsløper Kristin Austgulen Fosnæs.
– Det føles veldig bra. Det er ekstra gøy å vinne i Norge, sier Dahlqvist til NRK etter seieren.
På herresiden vant Oskar Opstad Vike sprinten. | 
 |
|