Molde solgte Roaldsøy til nederlandsk klubb Publisert: 13:43 20-01-2026 Kilde: NRK Midtbanespilleren Alwande Roaldsøy (21) forlater fotballklubben Molde til fordel for nederlandske Sparta Rotterdam.
Det bekrefter eliteserieklubben på sine nettsider.
Roaldsøy kom til Molde fra italienske Atalanta i januar 2024. Etter to år i romsdalsklubben, som også har inkludert låneopphold i både Sandnes Ulf og HamKam, går nå midtbanespilleren til den nederlandske toppdivisjonen.
– Det har vært en veldig fin tid. Jeg er blitt veldig glad i folka her, og det er lett å trives i Molde, sier Roaldsøy.
– Jeg kommer til å savne gutta, supporterne og byen. Jeg skal definitivt følge med videre og ønsker klubben masse lykke til, legger han til.
Sportssjef Ole Jakob Strandhagen sier han forstår valget til spilleren.
– Alwande har hatt en fin utvikling siden han kom og etablerte seg i Eliteserien i fjor. Vi skulle gjerne hatt Alwande lengre hos oss, men nå kom det en god mulighet for ham.
(©NTB) | 
 |
|
Enormt comeback då storfavoritten vann storslalom Publisert: 13:35 20-01-2026 Kilde: NRK Julia Scheib var ein av førehandsfavorittane og innfridde då ho køyrde inn til siger i kvinnenes storslalåm i Kronplatz i Italia.
– Ho er bankers i storslalåm og ein av dei store OL-favorittane, sa Vsport sin kommentator, Henrik Jonassen, når ho kryssa målstreken.
Ho tok med det sin fjerde siger så langt denne sesongen i storslalåm.
Thea Louise Stjernesund låg på ein femteplass etter første omgang, og enda som nummer sju til slutt, 1.48 sekunder bak.
Italienske Federica Brignone var tirsdag tilbake i verdenscupen i alpint etter at ho pådro seg ein alvorlig skade i april 2025.
Brignone, som vann verdscupen samanlagt i både utfor og storslalåm i 2025, låg som nummer sju etter første omgang, og køyrde seg éin plass opp.
Madeleine Sylvester-Davik enda på 38.plass og kom ikkje med til finaleomgangen. Mina Fürst Holtmann kjørte ut i den første omgangen. Det er hennar fjerde renn på rad utan verdscuppoeng. | 
 |
|
Tandrevold klar for OL tross motgang og sykdom Publisert: 12:57 20-01-2026 Kilde: NRK Ingrid Landmark Tandrevold har hatt en sesong langt unna vanlig standard, men tirsdag fikk hun likevel plass i den norske OL-troppen.
Det ble klart da Olympiatoppen tok ut den hittil siste gruppen av utøvere til de nært forestående vinterlekene i Milano og Cortina.
Fem skiskyttere fikk klarsignal: Juni Arnekleiv, Marthe Kråkstad Johansen, Ingrid Landmark Tandrevold, Isak Leknes Frey og Martin Uldal.
Fra før er blant andre Johan-Olav Botn, Johannes Dale-Skjevdal og Vetle Sjåstad Christiansen klare for OL.
Tandrevold fikk ikke konkurrert i Ruhpolding sist helg som følge av sykdom. Hun er derimot tilbake i verdenscupen i Nove Mesto kommende helg.
Veteranens resultater denne vinteren har vært svakere enn normalt. Tandrevold har slitt med å få til stående skyting. (NTB) | 
 |
|
Solid uttak til verdscupen i langrenn – Klæbo tilbake Publisert: 12:49 20-01-2026 Kilde: NRK I kjølvatnet av OL-uttaket har det også kome eit uttak til verdscupen i langrenn i sveitsiske Goms kommande helg.
Det er teamsprint fri teknikk fredag, sprint klassisk laurdag og 20 km fellesstart klassisk søndag på programmet
Desse stiller for Noreg:
Kvinner:
Helene Ekreim Haugen, Tiril Udnes Weng, Margrete Røssum Dyrhovd, Hedda Bakkemo, Julie Bjervig Drivenes, Ane Appelkvist Stenseth, Astrid Øyre Slind, Maren Wangensteen, Karoline Simpson-Larsen, Anne Kjersti Kalvå, Nora Sanness og Karoline Grøtting
Menn:
Even Northug, Amund Korsæth, Oscar Opstad Vike, Ansgar Evensen, Lars Heggen, Einar Hedegart, Emil Iversen, Erik Valnes, Harald Østberg Amundsen, Lars Heggen, Mattis Stenshagen, Andreas Fjorden Ree, Johannes Høsflot Klæbo og Håvard Moseby | 
 |
|
Norges friski-tropp til OL er klar Publisert: 12:43 20-01-2026 Kilde: NRK Tirsdag kom ble den fjerde og siste plassen i herrens OL-tropp delt ut. Den gikk til Namsos-løper Sebastian Schjerve (til venstre på bildet).
25-åringen tok en fjerdeplass i slopestyle under verdenscupen i Laax forrige helg og kan nå juble for OL-plass.
Sandra Eie er også OL-klar, som eneste norske kvinne.
Fra før av er Birk Ruud, Tormod Frostad og Ulrik Samnøy tatt ut. Ruud er regjerende mester på Big Air og vant VM i slopestyle i 2025. | 
 |
|
Iversen og Vike får OL-billett Publisert: 12:31 20-01-2026 Kilde: NRK Skiforbundet har tatt ut langrennstroppen til OL, på lista står Emil Iversen, men ikkje Andreas Fjorden Ree. | 
 |
|
Tangvik på veg til Tyskland Publisert: 12:07 20-01-2026 Kilde: NRK Sander Tangvik (23) skal være på veg vekk fra Rosenborg. | 
 |
|
Kilde sto over i Kitzbühel etter skade Publisert: 11:48 20-01-2026 Kilde: NRK Alpinstjernen Aleksander Aamodt Kilde stilte ikke til start til den første utfortreningen i Kitzbühel.
NTB får opplyst at det ikke er tatt en endelig avgjørelse om Kildes deltakelse i Kitzbühel. Det er treninger i utforløypa også onsdag og torsdag.
Landslagssjef Michael Rottensteiner opplyste til TV 2 mandag at Kilde pådro seg en kink i ryggen på trening søndag, men at det ikke var funnet noe alvorlig.
Kilde er i sin comebacksesong etter skadene han fikk i utforrennet i Wengen for over to år siden. 11.-plass i Beaver Creek-utforen i desember er sesongbeste.
Adrian Smiseth Sejersted tok det tilsynelatende pent på tirsdagens trening og var 3,23 sekunder bak formsterke Giovanni Franzoni fra Italia.
Fredrik Møller er tilbake i verdenscupen etter det stygge fallet i Val Gardena like før jul. Der pådro han seg blant annet noen kompresjonsbrudd i ryggen.
Fredag er det super-G før det legendariske utforrennet lørdag.
Kilde ble historisk da han som første nordmann vant lørdagsrennet ned løypa «Die Streif» for fire år siden. (NTB) | 
 |
|
Strøm bommet på ny pallplass i Japan Publisert: 11:46 20-01-2026 Kilde: NRK Anna Odine Strøm (27) seiler opp som et sterkt norsk OL-håp etter ny god plassering og 5.-plass i verdenscupen i hopp i japanske Zao tirsdag.
27 år gamle Strøm har besøkt seierspallen en rekke ganger denne sesongen, men 93,5 meter i finaleomgangen var ikke nok til pallen denne gangen.
Nozomi Maruyama vant på hjemmebane, østerrikske Lisa Eder tok andreplass og tyske Selina Freitag endte på tredje.
Heidi Dyhre Traaserud ble den nest beste norske. 93- og 88 meter ga henne 180,7 poeng og delt 11.-plass.
Silje Opseth endte på 26.-plass.
Gyda Westvold Hansen røk ut i førsteomgang.
Eirin Maria Kvandal stod over konkurransen på grunn av utfordrende vær- og vindforhold.
(©NTB) | 
 |
|
Molde hentet keeper fra belgisk fotball Publisert: 11:43 20-01-2026 Kilde: NRK Keeper Mads Kikkenborg (26) har signert en treårskontrakt med Molde. Dansken kommer fra Anderlecht.
Molde opplyser om signeringen av den 198 centimeter høye sisteskansen på sine nettsider.
– Jeg er utrolig glad for å være på plass. Det har tatt litt tid, og jeg har bare gledet meg ekstremt mye til å bli en del av denne klubben, sier Kikkenborg.
– Mads er en keeper vi har fulgt tett over flere år, helt siden han slo gjennom i Lyngby. Han var da en av de beste keeperne i Danmark, og vi er veldig glade for at vi nå har fått signaturen hans på plass, sier Moldes sportssjef Ole Jakob Strandhagen.
(©NTB) | 
 |
|
Medier: På veg bort frå City: – Heilt avgjerande for framtida Publisert: 10:48 20-01-2026 Kilde: NRK Oscar Bobb si framtid i Manchester City har over lengre tid vore usikker. No melder fleire medier at det går mot klubbytte for landslagsprofilen. | 
 |
|
Fryktet hun ikke kunne gå normalt igjen – gjorde kjempecomeback i storslalåm Publisert: 10:04 20-01-2026 Kilde: NRK Italienske Federica Brignone var tirsdag tilbake i verdenscupen i alpint etter at hun pådro seg en alvorlig skade i april 2025.
Brignone, som vant verdenscupen sammenlagt i både utfor og storslalåm i 2025, kjørte inn til en foreløpig sjetteplass fra startnummer 13 – 1,18 sekunder bak svenske Sara Hector, som leder.
Thea Louise Stjernesund er på en foreløpig femteplass, 0,97 sekunder bak Hector i ledelsen.
Mina Fürst Holtmann kjørte ut i den første omgangen. Det er hennes fjerde renn på rad uten verdenscuppoeng.
Madeleine Sylvester-Davik, med startnummer 28, endte 4,36 sekunder bak Hector og ligger foreløpig på nest sisteplass av dem som har kjørt til mål.
Finaleomgangen i italienske Kronplatz starter klokken 13.30. | 
 |
|
Northug-rivalen får sjansen: Calle Halfvarsson skal til OL Publisert: 07:21 20-01-2026 Kilde: NRK Det svenske langrennslandslaget som reiser til OL er klart.
Calle Halfvarsson (36) og Johan Häggström (33) sikret seg de to siste plassene. Det opplyser det svenske skiforbundet i en pressemelding tirsdag.
Det var lenge usikkert om den tidligere Petter Northug-rivalen Halfvarsson skulle få sjansen i OL. Men den svenske veteranen overrasket i Oberhof i sitt første verdenscuprenn denne sesongen.
– Jeg er så klart superfornøyd. Det var helt i siste liten, sier han til SVT.
Han endte på en sjetteplass på 10 kilometer klassisk i Tyskland søndag som beste svenske, og får dermed muligheten i OL.
Her er hele troppen:
Kvinner:
Ebba Andersson, Maja Dahlqvist, Johanna Hagström, Frida Karlsson, Moa Ilar, Emma Ribom, Jonna Sundling, Linn Svahn.
Menn:
Edvin Anger, Gustaf Berglund, Truls Gisselman, Anton Grahn, Calle Halfvarsson, Johan Häggström, Alvar Myhlback, William Poromaa. | 
 |
|
Eikeri og makkeren utslått i Australian Open – tapte i strake sett Publisert: 07:09 20-01-2026 Kilde: NRK Ulrikke Eikeri og doublepartneren Ingrid Neel fra Estland er ute av Australian Open i tennis etter tap i 1. runde tirsdag.
Eikeri og Neel var opp mot Iva Jovic (USA) og Victoria Mboko (Canada) og røk 5-7, 3-6.
Det var i midtpartiet at det raknet.
– Vi startet ganske bra, men generelt for egen del så synes jeg at jeg returnerte dårlig i dag, og da ble det litt for få baller i spill, sa Eikeri i intervjuet med Norges Tennisforbund etter kampen.
Eikeri synes at hun og Neel var gode i de partiene da de klarte å få ballen i spill.
– Jeg er selvfølgelig litt skuffet over tapet. Vi spilte bedre enn i forrige match. Det viser i hvert fall at treningen har vært bra, og at vi begynner å spille bedre og bedre. Det har vi gjort før også, og dette er absolutt noe å bygge videre på, sier Eikeri. (NTB) | 
 |
|
OL-storsatsing vekker sterke reaksjonar: – Ikkje verdig Publisert: 06:08 20-01-2026 Kilde: NRK NHL-stjernene deltek for første gang på tolv år, men skal spele på ein arena som ligg langt unna standarden dei er vande med. | 
 |
|
Historisk Djokovic på rekordjakt Publisert: 05:51 20-01-2026 Kilde: NRK Novak Djokovic (38) bryter stadig grenser på ferden mot sin mulige 25. Grand Slam-seier.
Mandag ble spanjolen Pedro Martinez slått 6-3, 6-2, 6-2 i 1. runde av årets Australian Open. Det var hans 100. seier i turneringen.
Djokovic nådde sin 21. opptreden i Australian Open og utlignet dermed Roger Federers rekord. Han jager sin 11. triumf i Melbourne.
81 opptredener i Grand Slam-turneringer er også rekord, en rekord han deler med spanjolen Feliciano Lopez.
Serberen har som mål å vinne hele turneringen. Det vil i så fall bli hans 25. Grand Slam-seier. Ingen har noen gang klart det tidligere. Margaret Court står med 24 seirer på kvinnesiden.
(©NTB) | 
 |
|
Foligno med hat trick da Minnesota slo Toronto Publisert: 05:09 20-01-2026 Kilde: NRK Minnesota Wild slo Toronto Maple Leafs 6–3 borte i NHL mandag. Marcus Foligno scoret sitt første hat trick i ligaen.
Wild tok ledelsen 1-0 i overtall da Vladimir Tarasenko satte pucken bak Joseph Woll etter pasning fra Ryan Hartman. Hartman økte til 2-0 senere i perioden etter forarbeid av Mats Zuccarello. Nordmannen fikk 21 minutter og 59 sekunder på isen i kampen.
Toronto reduserte mot slutten av første periode. John Tavares ble skadet i ansiktet av en høy kølle, men utnyttet det påfølgende overtallet og gjorde 2-1.
Foligno gjenopprettet tomålsledelsen tidlig i andre periode da han styrte et skudd fra Brock Faber i mål. Tarasenko fulgte opp med sitt andre for kvelden, før Foligno satte sitt andre i overtall like før pause og sørget for 5-1.
Toronto reduserte to ganger i tredje periode ved Nicholas Robertson og Auston Matthews, men Foligno fastsatte resultatet med et tomt-bur-mål og fullførte hat tricket.
Minnesota har vunnet to kamper på rad, mens Toronto fikk stoppet sin rekke på sju strake hjemmeseirer.
(©NTB) | 
 |
|
Forklarer dommer-utbruddet: – Vi gjør feil og dommere gjør feil Publisert: 21:01 19-01-2026 Kilde: NRK Dommeren ble i overkant medvirkende for Sander Sagosens smak da Norge tapte gruppefinalen. | 
 |
|
Dag-Eilev Fagermo ferdig i Strømsgodset Publisert: 20:04 19-01-2026 Kilde: NRK Strømsgodset og hovedtrener Dag-Eilev Fagermo er blitt enige om å avslutte arbeidsforholdet.
Det skriver klubben i en pressemelding mandag kveld:
«Partene er uenige om hva slags kommunikasjonsform, krav og tydelighet som kan stilles av en trener i toppfotballen. På denne bakgrunn er partene kommet til enighet om å avslutte arbeidsforholdet.
Utover dette har partene ingen kommentarer», står det i pressemeldingen.
I desember bekreftet drammensklubben at det var kommet varsler mot Fagermo, som senere ble sykemeldt. Varslene omhandler ifølge klubben påstander knyttet til Fagermos adferd.
NRK har forsøkt å få en kommentar fra Fagermos advokat, Alf Kåre Knudsen, foreløpig uten svar.
Fagermo ble hentet til Strømsgodset i fjor sommer. Klubben rykket ned til 1.divisjon.
Fra tidligere er det kjent at Godset har hentet inn Magne Hoseth og Bjørn Helge Riise på trenersiden.
(NTB/NRK) | 
 |
|
Anne Bünemann de Besche OL-klar – skal konkurrere for Danmark Publisert: 18:37 19-01-2026 Kilde: NRK Skiskytter Anne Bünemann de Besche skal delta i OL neste måned. Det bekrefter hun på Instagram.
Skiskytteren byttet nasjon fra Norge til Danmark før sesongen. I Italia i februar konkurrerer hun i rødt og hvitt.
– Utrolig stolt over å stille til start i de danske fargene, skriver på Instagram.
Bünemann de Besche har danske foreldre, og fortalte i sommer til NRK at hun følte seg minst like dansk som norsk.
– Det er ingen hemmelighet at det er knallhardt å komme med for Norge, sa hun til NRK den gang.
Forrige uke debuterte hun i verdenscupen, da hun sikret seg en 78.-plass på sprinten i Ruhpolding. | 
 |
|