Lokalstarten.no LOGO
 Brukernavn
 
Passord

Ny bruker
Glemt passord?

Google Bing Lokalstarten Nyheter Kvasir Kvasir jr. Været 1881 tlf 1881 Kart Firma Gule sider
YouTube IMDb Ordbok Wikipedia Store Norske Engelsk til Norsk Norsk til Engelsk

VG dagbladet aftenposten NRK YR 1881 FINN Norsk Tipping Youtube Facebook
16
 Søndag  16. Aug. 2026
Nyhets kategorier
Forsiden, siste nytt
Datanyheter
Helsenyheter
Innenriks
Sport
Toppsaker
Utenriks
Været
Økonomi

De nyeste artiklene
La oss være ærlige – det er også gøy å få noe tilbake!
Lagerguiden | Finn ledig lagerplass
Blandingsraser er mer populære enn noensinne
Flytte treningsutstyr
Flyttehjelp i Oslo
5 Tips For Deg Som Skal Pusse Opp
Knallgode kyllingretter på grillen
Grillspyd + pasta = sant
Cookies på Lokalstarten.no
Smak til folket
Blir det billigere med totalforsikring?
Grill klassisk eller eksotisk

Pakkesporing
Posten:
Bring:




Forrige, 8301 til 8320 ---- Artikkel 8321 til 8340 --- Neste, 8341 til 8360




Hedret foran 40.000 tilskuere: – Denne gangen er vi tre på laget
Publisert: 20:15 28-12-2025   Kilde: NRK
Sivert Guttorm Bakken ble hedret og hyllet foran fullsatte tribuner på skiskytingens største showrenn søndag kveld. – Vi ønsket å konkurrere til minne for han. Og selvfølgelig: denne gangen er vi tre på laget. Det sier skiskytteren, og Sivert Guttorm Bakkens tidligere samboer og kjæreste, Juni Arnekleiv til NRK. 40.000 tilskuere på mektige Arena AufSchalke i tyske Gelsenkirchen var helt stille i ett minutt da Sivert Guttorm Bakken skulle minnes. – Han døde så altfor tidlig. Ved siden av den sportslige suksessen, gjorde han også inntrykk som medmenneske, ble det sagt over høyttaleranlegget. Og: – Sivert vil bli smertelig savnet, både i Norge og i hele den internasjonale skiskytterfamilien. Showrennet i Tyskland er i privat regi og løpere blir spurt direkte av arrangøren. For Norge stilte Arnekleiv og Mats Øverby. Paret endte som nummer tre. Hjemmehåpet Janina Hettich-Walz og Justus Strelow vant foran franske Jeanmonnot og Fabien Claude.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Storhamar forlenget seiersrekken etter målshow – sen seiersrus for Vålerenga
Publisert: 19:29 28-12-2025   Kilde: NRK
Tabelltoer Storhamar valset over Narvik og vant 6-2 i eliteserien i ishockey, men klarte ikke å spise innpå forspranget til serieleder Frisk Asker. Frisk Asker topper tabellen med 65 poeng og har fem poeng ned til regjerende mester Storhamar på plassen bak. Deretter følger Vålerenga på 3.-plass med 59 poeng, mens Stavanger Oilers henger med i toppsjiktet med 54. Serielederen gjorde ingen feil i hjemmekampen mot Sparta og vant 5-0. Dermed kom Sjur Robert Nilsens mannskap seg tilbake på seierssporet etter 4-6-tapet mot Storhamar i forrige runde. Storhamar på sin side hadde heller ikke mange problemer i bortekampen mot Narvik. Allerede etter 1. periode sto det 3-0 til Hamar-laget, mens de fulgte opp med to scoringer i midtperioden etter at Narvik hadde redusert ved et tilfelle. Zach O´Brien satte inn Hamar-lagets sjette scoring i siste periode, før Narvik fastsatte resultatet til 6-2. Storhamar vant sin 14. seriekamp på rad og har ikke tapt siden 23. oktober da Nidaros vant etter forlengelse. Vålerenga slet lenge med å få hull på byllen i kampen mot Lørenskog, men Martin Røymark sendte Oslo-laget i føringen litt over halvveis inn i kampen. Mathias Dehli utlignet for romerikingene i 3. periode, men ti sekunder før slutt ble amerikanske Ryan Lasch matchvinner. Stavanger Oilers vant hele 9-3 mot Nidaros. (NTB)

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Alpint: Skuffende norsk dag i Semmering – Shiffrin med ny slalåmseier
Publisert: 19:29 28-12-2025   Kilde: NRK
Ingen av de norske klarte å hevde seg i slalåmbakken i Semmering søndag. Mikaela Shiffrin tok sin femte strake slalåmseier for sesongen. Shiffrin var nummer fire på vei inn i finalerunden, men en forrykende andreomgang sikret seieren for amerikaneren. Sveitsiske Camille Rast hadde best utgangspunkt før finalen, men ble til slutt nummer to. Det albanske stjerneskuddet Lara Colturi ble nummer tre. Seieren lar fortsatt vente på seg for 19-åringen, som bare har måttet ta til takke med pallplasser denne sesongen. Bianca Bakke Westhoff var eneste norske som tok seg videre fra førsteomgang. I finalerunden gikk det imidlertid galt. 25-åringen hektet drøyt halvveis ut i løypa, og med det var poengjakten over. – Det er så kjedelig når man har muligheten til å ta disse viktige poengene, sa Viaplay-kommentator Henrik Jonassen. Mina Fürst Holtmann og Thea Louise Stjernesund røk ut i førsteomgang av rennet. Stjernesund var lørdag på skuddhold etter førsteomgang av storslalåmrennet, men endte til slutt på 9.-plass. Kajsa Vickhoff Lie ble nummer 16, mens Holtmann ble nummer 18. (NTB)

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Siste: Myhrvold bryter Tour de Ski etter skulderskade
Publisert: 19:29 28-12-2025   Kilde: NRK
Mathilde Myhrvold forlater Tour de Ski etter åpningsdagen. Det bekrefter landslagslegen overfor NRK.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Storhamar vant NM-gull
Publisert: 18:47 28-12-2025   Kilde: Håndballmagasinet

I kvinnenes NM-finale ble det nok et straffedrama i Unity Arena, der Storhamar Elite til

The post Storhamar vant NM-gull first appeared on Handballmagasinet.no.


   Les hele artikkelen på Håndballmagasinet sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Tromsø-profil klar for spansk klubb
Publisert: 18:43 28-12-2025   Kilde: NRK
Vegard Erlien (27) skifter ut Tromsø og Eliteserien med spill for Valladolid på nivå to i Spania. Valladolid bekrefter signeringen i sine mediekanaler. Erlien var i mange år en viktig spiller for Tromsø, men kontrakten går ut ved årsskiftet. Nå er han klar for spill i Valladolid, som spiller på nest øverste nivå i Spania. Klubben ligger midt på tabellen snaut midtveis i sesongen. Valladolid rykket ned fra La Liga sist sesong. Erlien har signert en kontrakt fram til 30. juni 2027, melder den spanske klubben. 27-åringen startet karrieren i Rosenborgs ungdomsakademi og fikk deretter til Sandnes Ulf og Ranheim. I 2023 ble han Tromsø-spiller og scoret i alt 35 mål på 91 kamper for klubben. (©NTB)

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Storhamar forsvarte NM-tittelen – slo Larvik etter nervedrama
Publisert: 18:43 28-12-2025   Kilde: NRK
Storhamar kunne slippe jubelen løs for sin andre strake NM-tittel da Larvik ble slått i straffekastkonkurranse i håndballfinalen på Fornebu. Larvik var i sin første NM-finale på ni år og møtte regjerende mester Storhamar. Fra start viste Hamar-laget seg fra sitt beste og bygde opp en rask ledelse på flere mål. Larvik hevet seg fort og kom inn i en god stim i 1. omgangen. De scoret seks mål på rad og tok over ledelsen på stillingen 9-8. Deretter fulgte lagene hverandre tett på resultattavla til pause. Storhamar ledet 17-16 da finalen var halvspilt. Også etter hvilen var det en jevn batalje. Det sto likt 29-29 til full tid og dermed ble finalen avgjort på straffekast. Larviks Maja Furu Sæteren bommet på den 8. straffen. Storhamar scoret på alle sine. – Det er selvfølgelig veldig deilig. Det er disse situasjonene som er ekstra morsomme når man vinner. Det kommer jeg til å huske lenge. Det var utrolig gøy, sa Storhamar-keeper June Cecilie Krogh til TV 2 etter at hun hadde reddet den siste straffen. Storhamar ble norgesmester for første gang i fjor da Tertnes ble slått i straffekastkonkurranse. I år igjen vant Hamar-laget finalen etter straffekast. – Er det ikke typisk? Disse finalene blir alltid spennende, men det viktigste er å stå igjen med gullet og det gjorde vi, sa Storhamar-spiller Anniken Obaidli til TV 2. Larvik er det mestvinnende laget med sine 17 cuptriumfer, men har hatt en ni år lang finaletørke. De må vente enda lenger på en ny cuptriumf. (©NTB)

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Carlsen forklarer manglende gulljubel: – Tenker det er en godt utført jobb
Publisert: 18:43 28-12-2025   Kilde: NRK
Magnus Carlsen var i en klasse for seg selv på siste dag i hurtigsjakk-VM og tok sitt sjette VM-gull i disiplinen. Noen stor feiring ble det imidlertid ikke.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Runar vant NM-gull
Publisert: 17:32 28-12-2025   Kilde: Håndballmagasinet

I NM-finalen for senior menn ble det et drama av de sjeldne da Runar Elite

The post Runar vant NM-gull first appeared on Handballmagasinet.no.


   Les hele artikkelen på Håndballmagasinet sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Runar slo Kolstad i NM-finalen tross rødt kort – utviste Rambo raste mot dommerne
Publisert: 16:42 28-12-2025   Kilde: NRK
Det måtte straffekastkonkurranse til for at Runar seiret i NM-finalen i håndball mot Kolstad. Runars Christoffer Rambo raste mot dommerne etter å ha blitt utvist.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Norsk OL-håp tok til tårene – ble sendt til legevakta etter fall
Publisert: 16:42 28-12-2025   Kilde: NRK
Mathilde Myhrvold tok til tårene med sin vonde skulder. Den videre Tour de Ski-deltakelsen later til å være i fare.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Roser Skistads taktikk-grep: – Hun leker med dem
Publisert: 15:56 28-12-2025   Kilde: NRK
Suverene Kristine Stavås Skistad kan ikle seg ledertrøya i Tour de Ski. Hun herjet med svenskene under sprinten.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Dårligste på over 20 år: Mener det som gikk tapt her er uerstattelig
Publisert: 15:56 28-12-2025   Kilde: NRK
Norge mistet ikke bare medaljer etter jukset i Trondheim-VM. Ekspertene enes om at kompetansen som forsvant i bakkant preger årets sesong på dramatisk vis.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

NM-finale G20: Fjellhammer tok NM-gull
Publisert: 13:59 28-12-2025   Kilde: Håndballmagasinet

I G20-finalen i NM ble det en målrik og underholdende finale da Fjellhammer slo Nærbø

The post NM-finale G20: Fjellhammer tok NM-gull first appeared on Handballmagasinet.no.


   Les hele artikkelen på Håndballmagasinet sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Tysk gullgrossist legger opp
Publisert: 13:55 28-12-2025   Kilde: NRK
Hoppstjernen Katharina Schmid varsler at hun legger opp etter denne sesongen, ifølge tyske Bild. – Jeg avslutter karrieren etter denne sesongen, sa skihopperen i Oberstdorf lørdag kveld. 29 år gamle Schmid har preget hoppsirkuset i mange år. Når hun legger hoppskiene på hylla er det med sju VM-gull og minst to OL-sølv. Schmid tok sin første verdenscupseier i 2017.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Norsk hoppuke-håp sliter med sykdom
Publisert: 13:55 28-12-2025   Kilde: NRK
Den best plasserte nordmannen i verdenscupen sammenlagt, Kristoffer Eriksen Sundal, forteller til NRK at han har slitt med sykdom den siste tiden. – Jeg kjenner litt på regningen fra en sykdom, så det blir spennende å se hvordan kroppen reagerer når vi setter i gang, forteller han før Hoppuka er i gang. Den 14.-plasserte nordmannen i verdenscupen sammenlagt sier før dagens kvalifisering at oppkjøringen til den tradisjonsrike turneringen har vært alt annet enn optimal. – Det har påvirket meg ganske mye mentalt gjennom jula. Jeg har ikke fått noe av det jeg har tenkt å gjøre forberedelsesmessig. I tillegg til Eriksen Sundal har Norge fem hoppere på start kvalifiseringen klokken 16:30. Det er tidligere hoppuke-vinner Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Johann André Forfang, Isak Andreas Langmo og Robin Pedersen.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Klæbos mønster vekker oppsikt: – Det var rart
Publisert: 13:55 28-12-2025   Kilde: NRK
En strek i snøen har blitt en snakkis i langrennsmiljøet. Emil Iversen er alt annet enn overrasket over at opphavsmannen heter Johannes Høsflot Klæbo.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Zuccarello-mål i siste minutt reddet Minnesota Wild
Publisert: 13:55 28-12-2025   Kilde: NRK
Mats Zuccarello scoret målet som ga Minnesota Wild sjansen til å vinne 4-3 på overtid mot Winnipeg Jets. Han hadde også en målgivende pasning. Med bare 22 sekunder igjen av kampen nølte nordmannen ikke da han fikk pucken i en god posisjon etter at Quinn Hughes fanget opp skuddet som Kirill Kaprizov ikke klarte å få i nettmaskene. Matt Boldy scoret det avgjørende målet etter bare 39 sekunder med overtidsspill. Det var også han som scoret lagets første mål i kampen, som gikk i Canada Life Centre i Winnipeg lørdag. Zuccarello var også nest sist på pucken da Kaprizov scoret Wilds 2-1-mål i andre periode. Nordmannen fikk 19 minutter og 9 sekunder på isen. Josh Morrissey, Kyle Connor og Mark Scheifele sto for hjemmelagets mål. Med de to målpoengene lørdag har Mats Zuccarello 16 poeng på 19 kamper denne sesongen, fordelt på tre mål og 13 assists. Samme kveld slo Tampa Bay Lightning Florida Panthers på bortebane. Emil Lilleberg er skadet og spilte ikke for Lightning. (NTB)

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Nigeria gikk videre i afrikamesterskapet
Publisert: 13:55 28-12-2025   Kilde: NRK
Nigerias stjerneving Ademola Lookman var i storform da Tunisia ble slått 3-2 i den andre puljekampen i afrikamesterskapet. Nigeria er videre til utslagsrundene. Nigeria topper gruppe C med seks poeng, mens Tunisia ligger på plassen bak med tre poeng. Tanzania og Uganda står med hvert sitt poeng og kan dermed ikke ta igjen Nigeria med en gruppespillskamp igjen. Nigeria ledet 3-0 med et drøyt kvarter igjen av kampen, men måtte kjempe om seieren i sluttminuttene. (NTB)

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje

Rivalen reagerer etter disse Carlsen-bildene: – Viser hvor stort balletak han har på Fide
Publisert: 13:55 28-12-2025   Kilde: NRK
Magnus Carlsen har ved en rekke anledninger kommet sent til sjakkpartier. I årets VM i hurtigsjakk fikk det Hikaru Nakamura til å lange ut.

   Les hele artikkelen på NRK sine nettsider   Les alt nedlastet info om artikkelen
Linje





Forrige, 8301 til 8320 ---- Artikkel 8321 til 8340 --- Neste, 8341 til 8360






Annonser

Flere tjenester
Om oss
Politikontroller
Kilo, mega, giga osv Værmelding


LOGG INN, SÅ SLIPPER DU BANNER-REKLAME










Copyright © 2001-2026 Tveit MEDIA All rights reserved.
Utviklet av Ola Sigmund Tveit,
Tveit-media.no

Personvern for hele nettstedet. (Privacy Policy)